in

Ioda Racing: Leon Camier Durumu ‘Çok Zor’

Yazar: Ahmet Tezcan

Ioda Racing’in patronu Giampiero Sacchi, İngiliz sürücü Leon Camier ile 2014 MotoGP anlaşmasının devam etmesi mümkün değil diyerek hayal kırıklığını dile getirdi.

Eski “İngiliz Süperbike” şampiyonu Camier, Aprilia ART motosikletini sürmek için Ocak ayında anlaşma imzaladı. Fakat resmi liste geçen hafta açıklandığında, eski Suzuki ve Aprilia World Superbike sürücüsünün adı artık yoktu.

Ioda Racing: Leon Camier Durumu 'Çok Zor' 1. İçerik Fotoğrafı

Ioda Racing, 2013 başlık sponsoru “Came”in  geç ayrılması nedeniyle oluşan maddi boşluğu doldurmaya çalışıyor. Ioda Racing Sepang’da yapılan sezon öncesi testlerden ikisini kaçırmıştı fakat Cuma günü, son güç gösterisi için Aprilia ART makinesinin üstünde Danilo Petrucci ile birlikte Katar’da idi.

Sacchi, Camier’in ikinci bir ART motosikletinde yer alabilmesi için ek yatırım aradığını fakat bunun gerçekleşmesi zor bir umut olduğunu belirtti.

Ioda Racing: Leon Camier Durumu 'Çok Zor' 2. İçerik Fotoğrafı

Sacchi: “Durum gerçekten çok zor çünkü sponsorumuzu kaybettik.  Şu an çok çalışıyorum fakat MotoGP’de tek bir sürücüyle elimizden gelenin en iyisini yapmak zorundayız. Hali hazırda bir sürü bağlantımız var, umarım bir şeyler yapabiliriz. Yine de bu gerçekten kolay değil. Şu anda küçük bir sponsorumuz yok. Diğer firmalarla bir kaç anlaşma düzenledik fakat  küçük sponsorlar değiller. Leon ile çok konuştum ama Ocak ayının sonunda sponsorumuzu kaybettik, bu bizi çok zor bir duruma düşürdü.” dedi.

 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Bradley Smith, Aleix Espargaro’nun Gerisinde Kaldı.

Scott Redding, Nick Hayden’ın ensesinde!

REKLAM