Isle of Man TT'nin Hız Rekoru Kawasaki H2R İle Kırıldı!

Çeşitli Yazar: Alişan Fidan

Isle of Man TT'nin Hız Rekoru Kawasaki H2R İle Kırıldı!

James Hillier Isle of Man TT hız rekorunu Kawasaki H2R'ı ile 329 km/s yaparak kırdı...

Sulby düzlüğü Isle of Man TT'nin en hızlı kısmı ve şartlar doğru olduğunda  neredeyse 1.5km uzunluğundaki bu düzlükte Superbike yarışçılarının ve eski kurt TT yarışçılarının 300 km/s sınırını aşmaları alışılmamış birşey değil.


Isle of Man TT'nin Hız Rekoru Kawasaki H2R İle Kırıldı! 1. İçerik Fotoğrafı

Fakat sürücülerin TT gösteri turları sırasında 300 km/s sınırını aşmaları biraz alışılmamış birşey. James Hillier dağ parkurunda  Kawasaki H2R'ı ile  "gösteri" turu yaparken Sulby düzlüğünde resmi rekoru 329 km/s ile kırdı.Tahmin edebileceğiniz gibi 329 km/s hız Sulby düzlüğünde bugüne kadar kimsenin yaklaşamadığı bir rakam. Bunu daha etkileyici yapan şey ise, H2R'ın 300 beygirden daha yüksek gücüne rağmen videodan da anlayabileceğiniz kadarıyla TT'nin bozuk yolu için yapılan iyileştirmelerin sadece süspansiyonda birkaç ufak ayarlama olması.Isle of Man TT'nin Hız Rekoru Kawasaki H2R İle Kırıldı! 2. İçerik Fotoğrafı

Parkur kaydına göre Hillier H2R'ına hiç de yumuşak davranmamış.  Isle of Man etrafında yeni motoruyla tapagaz giden Hillier resmi olmayan rakamlara göre 175.2 km/s hız ortalamasını yakalamış.

 

Tahmin ediyoruz ki bu 329 km/s'lik rekor biraz daha üzerinde çalışılırsa daha da ileri götürülebilir.

 

Şimdi sizleri Hillier'in müthiş sürüşünün bir videosu ile başbaşa bırakıyoruz:


YORUMLAR