in

İstanbul Park ve Serres Motoron Motosiklet Pist Eğitimleri

Yazar: Mehmet Tarhan

Nisan ayı ile birlikte motosiklet pist eğitimi başlıyor. 6/7 Nisan 2017 Tarihinde başlayacağımız etkinliklerde Pist Günlerinin yanında motosiklet pist eğitimlerimizde başlıyor.

Motoron Riding Academy Pist Eğitimi

Bir eğitmen ile İstanbul Park ve Serres’de sürüş yapmak… Bu herkese bir şeyler katabilir! Kimine göre bu yarış pistine çıkıldığında yapılacak ilk şey iken kimilerine göre ise uzun zamandır bekledikleri iyi tur zamanlarına giden bir yol. Fakat iki durumda da tecrübeli eğitmenlerden ders almak çok önemli.  Çizgi seçimi, fren, sürüş, motosiklet üstündeki hareketleriniz gibi konularda uzman görüşü almak sizi çok ileri taşıyabilir. Büyük hedef için, motosiklete binen herkesin hem kendisinin hem de motosikletinin limitlerini bilmesi gereklidir.

İstanbul Park ve Serres Motoron Motosiklet Pist Eğitimleri 1. İçerik Fotoğrafı

Armin Scherdan – Istanbul Park

Başlangıç Seviyesi

İlk defa pist deneyimi yaşayacaksınız, veya birkaç defa kendiniz girdiniz ama problem yaşıyorsunuz. Hız hissine güvenli şekilde alışmak eğitmenlerimiz ile  bir sorun olmaktan çıkıyor. Bu satırları okuyarak ilk adımı attınız bile! Eğitmenlerimiz sizlere pistin ince sırlarını anlatacak. Küçük gruplar ile ilk çizgi derslerini ve motosiklet üstündeki nasıl hareket etmeniz gerektiğini öğreneceksiniz. Daha sonra fren tekniğiniz, viraj içi hızı ve tabi ki bakış ve vücut pozisyonu üzerinde çalışacağız. Odaklandığımız iki şey var: öğrenmeye devam etmek, güvenli sürmek ve eğlenmek. Her seansın ardından eğitmenlerimiz yaşadığınız tecrübeler hakkında konuşmak için hazır olarak bekliyor olacaklar.

İleri Seviye

Hızlı ve tecrübeli sürücüler için ise ileri seviye derslerimiz var. Bu tamamen kişisel limitinizi problem yaşamadan öğrenmekle alakalıdır. Eğitmenlerimiz hem ders öncesi hem de sonrasında hatalarınız hakkında konuşup onları düzeltme yolunda adımlar atmanıza yardımcı olacaklar.

Yapılan rezervasyona da bakılarak gün içinde 4-5 seans yapılacak ve her seansta eğitmenimiz vücut hareketinize, fren tekniğinize ve bakışınıza odaklanacak. Daha sonra sürüş stilinizi nasıl daha iyi hale getirebileceğiniz ile ilgili bilgi alacaksınız. Bu sayede daha sonra yapacağınız daha hızlı sürüşlere mükemmel şekilde hazırlanacaksınız. Bir anda birkaç saniye birden hızlandığınızı fark ettiniz mi? İşte buna değecek.
 

İlginizi Çekebilir
Sürücünün İsteğine Göre Değişen Elektrikli Motosiklet: Emula

Yarışçılar ve Çok Hızlılar için – Yarış Eğitimi

İstanbul Park ve Serres Motoron Motosiklet Pist Eğitimleri 2. İçerik Fotoğrafı

Max Neukirchner

Bakış, sürüş, frenleme ve çizgi seçimi tamam olmasına rağmen tur süreleriniz değişmiyor mu? Ayrıca tüm bunlara ek olarak bir de arkadaşlarınızdan ve diğer hızlı sürücülerden yavaş mısınız? Bir şekilde hızlanmanız lazım değil mi?

Kesinlikle size katılıyoruz. Tüm bu eğitimleri Motoron Riding Academy hocalarından alacaksınız. Hocalarımız kim?  Armin Scherdan 46 senedir motosiklet üstünde yılda 25.000 km pistte kullanıp 600 kişiye pistte eğitim veriyor. Max Neukirchner 4 yaşında motosiklete başladı 14 yaşında ilk yarışını yaptı, halen Alman Superbike IDM yarışıyor. MotoGP, WorldSBK ve Dünya Endurance Yarışlarında uzun seneler yarıştı. Jörg Teuchert 2000 yılında Dünya Supersport şampiyonu oldu, 2 tane Alman Superbike IDM şampiyonu. Dünya çapında ünlü eğitmenlerimiz dışında Türk Şampiyon Tolga Uprak ile çalışma imkanınız mevcut.

İstanbul Park ve Serres Motoron Motosiklet Pist Eğitimleri 3. İçerik Fotoğrafı
Tolga Uprak

Tecrübeli hocalarımız size sadece mükemmelleştirici son dokunuşları sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda motosiklet teknolojilerinin üzerinde yapabileceğiniz ayarları anlatacaklar. Şasi, aktarma organları ve lastik seçimi gibi konularda uzmanlaşarak daha hızlı bir hale geleceksiniz. Eğitim sırasında hocalarımız sizi yakından izleyecekler ve sonra önünüzde sürerek virajlarınızı videoya alarak sürüşün ardından video analiziniz yapılıp neyi nerede nasıl yapmanız gerektiği ince detaylarla anlatılacak.

Armin, Max, Jörg ve Tolga,’nın çözüm önerileri de tabii olarak bu kursun içinde bulunuyor. Viraj içlerinde yapacağınız küçük değişikliklerin tur sürelerinde ne kadar değişiklikler yaptığını gördüğünüzde gerçekten şaşıracaksınız.

Bu arada Pist Eğitimi  grupları her hoca için 3 öğrenci ile sınırlandırılmıştır. Bu da özel eğitimin tüm seçeneklerinden yararlanabileceksiniz demek oluyor.

İstanbul Park ve Serres Motoron Motosiklet Pist Eğitimleri 4. İçerik Fotoğrafı
Jörg Teuchert 2000 Senesinde şampiyon olduğu Alpha Technik Yamaha YZF-R6 ileDikkat: Doğru zamanlama önemlidir. Okul, sadece eğitimlere harcanan sürenin doğru şekilde yönetilmesi ile işlevini yerine getirebilir. Eğitim İçeriği ise şöyle;

İlginizi Çekebilir
Sürücünün İsteğine Göre Değişen Elektrikli Motosiklet: Emula

Motosiklet üstünde doğru hareket etme

Sürüş stiline özel kişisel öneriler

Efektif frenleme

Doğru çizgi seçimi

Minimal lastik aşınması ile sert hızlanma

Süspansiyon Ayarları

Yarış katılımı için öneriler (yarış katılımına dair hazırlık ve ön bilgilendirme)

Eğitim Çeşitleri

Başlangıç  Eğitimi:  Sahibi olduğunuz motosiklet ile bir gün, her grupta 3 katılımcı 
Verilecek Hizmet: Küçük bir grupla yoğun eğitim, video analizi, sürüş tekniği ve motosiklet ayarları hakkında çalışma, pit alanı, sertifika
İstanbul Park için 2.40:00 Serres için 1.50:00 üzeri derecesi olan kişiler için uygundur.
Fiyat: Kişi başı 399  Euro + KDV + Pist giriş ücreti

Grup Eğitimi 3:  Sahibi olduğunuz motosiklet ile bir gün, her grupta 3 katılımcı
Verilecek Hizmet: Küçük bir grupla yoğun eğitim, video analizi, sürüş tekniği ve motosiklet ayarları hakkında çalışma, pit alanı, sertifika
Fiyat: Kişi başı 599  Euro + KDV + Pist giriş ücreti

 
Grup Eğitimi 2: Sahibi olduğunuz motosiklet ile bir gün, her grupta 2 katılımcı
Verilecek Hizmet: Küçük bir grupla yoğun eğitim, video analizi, sürüş tekniği ve motosiklet ayarları hakkında çalışma, pit alanı, sertifika

Fiyat: Kişi başı 799 Euro + KDV + pist giriş ücreti


Özel Bire Bir Eğitim: Sahibi olduğunuz motosiklet ile bir gün, tek kişilik eğitim
Verilecek Hizmet: Küçük bir grupla yoğun eğitim, video analizi, sürüş tekniği ve motosiklet ayarları hakkında çalışma, pit alanı, sertifika
Fiyat: 1599 Euro + KDV + pist giriş ücreti

İstanbul Park İçin Planlanan Tarihler

6/7 Nisan 2017 

18/19 Mayıs 2017 

6/7 Temmuz 2017

3/4 Ağustos 2017 

14/15 Eylül 2017 

5/6 Ekim 2017

23/24 Kasım 2017

Serres ve diğer pistlerde yaptığımız özel eğitimler hakkında detaylı bilgi ve kayıt için info@motoron.com.tr adresine e-posta ile başvurabilirsiniz.

İstanbul Park Motoron Motosiklet Pist Günlerine Kayıt İçin;

İlginizi Çekebilir
Sürücünün İsteğine Göre Değişen Elektrikli Motosiklet: Emula

www.dmyayıncılık.com adresinden online satın alma işlemi yapabilirsiniz.

 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Guy Martin, Isle of Man TT’de Mugen Takımı ile Aksiyona Devam Ediyor!

Motobike Expo 2017 Başladı!

REKLAM