in

İstanbul Super Cross Şampiyonası Sonuçları!

Yazar: Can Deniz

Türkiye’de ilk kez kapalı salonda (TAF Atletizm Salonu) gerçekleştirilen İstanbul Super Cross Şampiyonası’nda, yerli ve yabancı 60 sporcu mücadele etti.

Türkiye Motosiklet Federasyonu ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü işbirliğiyle yapılan İstanbul Super Cross Şampiyonası’na (SX) Ataköy TAF Atletizm Salonu ev sahipliği yaptı.
İstanbul Super Cross Şampiyonası Sonuçları! 1. İçerik Fotoğrafı
İstanbul Super Cross Şampiyonası Sonuçları! 2. İçerik Fotoğrafı
İstanbul Super Cross Şampiyonası Sonuçları! 3. İçerik Fotoğrafı
Özel olarak oluşturulan pistte mücadele eden sporcular büyük heyecan yaşarken, yaklaşık 5 bin seyirci ilk kez düzenlenen yarışta büyük heyecan yaşadı. En hızlı 15 sporcunun iki etap halinde yarıştığı İstanbul Büyükşehir Belediye Kupası’nda, Bulgar sporcu Michael İvanov (BFM-KTM) birinci oldu. İvanov’un arkasından Mustafa Çetin (BEMK-Yamaha) ikinci ve Deniz Memnun’da (STMOK-Kawasaki) üçüncü sırayı elde etti. MX2 sınıfında da ödül kürsüsünün ilk üç basamağına; Michael İvanov (BFM-KTM), Mustafa Çetin (BEMK-Yamaha) ve Deniz Memnun (STMOK-Kawasaki) çıktı. Pistin en hızlı turuna ise 23.340’lık zamanıyla Michael İvanov imza attı.
İstanbul Super Cross Şampiyonası Sonuçları! 4. İçerik Fotoğrafı
İstanbul Super Cross Şampiyonası Sonuçları! 5. İçerik Fotoğrafı
İstanbul Super Cross Şampiyonası Sonuçları! 6. İçerik Fotoğrafı
ARİF RAZGATLIOĞLU UNUTULMADI
Trafik kazasında hayatını kaybeden Arif Razgatlıoğlu (Tek Teker Arif) için anma töreni yapıldı. Razgatlıoğu anısına MX1 yarışları Arif Razgatlıoğlu yarışı olarak düzenlendi. İki etap olarak yapılan mücadele sonunda, Batuhan Demiryol (AVMK-Honda) rakiplerine üstünlük sağlayarak birinciliği elde etti. Bulgar pilot Atanas Petrov (BFM-KTM) ikinici ve Shevki Shevkiev’de (EMK-Suzuki) üçüncü sırada yer aldı.
İstanbul Super Cross Şampiyonası Sonuçları! 7. İçerik Fotoğrafı
İstanbul Super Cross Şampiyonası Sonuçları! 8. İçerik Fotoğrafı
İstanbul Super Cross Şampiyonası Sonuçları! 9. İçerik Fotoğrafı
40 yaş üstü sporcuların mücadele ettiği Veteran sınıfında Tuncay Karaman (ÇEMK-KTM) damalı bayraktan ilk geçen sporcu oldu. Karaman’ı Mehmet Okuyan (TESK-Husqvarna) ve Engin Kır (AVMK-KTM) takip etti.
65cc+85cc sınıfında ise ilk sıra Furkan Aykut (FOSK-KTM), Baran Kocaman (FOSK-KTM) ve M.Salih Mahmutoğlu’ndan (ŞMOK-KTM) oluştu.
İstanbul Super Cross Şampiyonası Sonuçları! 10. İçerik Fotoğrafı
İstanbul Super Cross Şampiyonası Sonuçları! 11. İçerik Fotoğrafı
Dereceye giren sporcular kupalarını, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü Ayhan Kep, Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Ogün Baysan, TMF Genel Sekreteri Kutbettin Aydın ve İBB Gençlik ve Spor Müdür Yardımcısı Seyda Dursun’dan aldı. 
İstanbul Super Cross Şampiyonası Sonuçları! 12. İçerik Fotoğrafı
İstanbul Super Cross Şampiyonası Sonuçları! 13. İçerik Fotoğrafı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Suzuki’den Türkiye’ye Özel Modeller!

Honda’dan Orta Hacimli Africa Twin Kokuları Geliyor.

REKLAM