in

İstanbul Super Cross ve İstanbul Super Enduro Şampiyonaları!

Yazar: İlker Genç

İstanbul Super Cross ve İstanbul Super Enduro Şampiyonaları, 18 ve 25 Kasım tarihlerinde TAF Atletizm Salonu’nda düzenlenecek.

İstanbul, motor sporlarında iki önemli organizasyona ev sahipliği yapacak. Türkiye Motosiklet Federasyonu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü işbirliğiyle İstanbul’da iki organizasyon gerçekleştirilecek. Türkiye’de ilk kez kapalı salonda gerçekleştirilecek olan İstanbul Super Cross ve Super Enduro Motosiklet Şampiyonaları heyecanı Ataköy TAF Atletizm Salonu’nda yaşanacak. 18 ve 25 Kasım’da düzenlenecek şampiyonalar ücretsiz olarak izlenebilecek.
Türkiye Atletizm Federasyonu’nun da destek verdiği organizasyon kapsamında, 18 Kasım’da İstanbul Super Cross, 25 Kasım’da İstanbul Super Enduro Şampiyonları, Ataköy’deki TAF Atletizm Salonu Pisti’nde yapılacak. 
İstanbul Super Cross ve İstanbul Super Enduro Şampiyonaları! 1. İçerik Fotoğrafı
İstanbul Super Cross ve İstanbul Super Enduro Şampiyonaları! 2. İçerik Fotoğrafı
İstanbul Super Cross ve İstanbul Super Enduro Şampiyonaları! 3. İçerik Fotoğrafı
Motocross ve Enduro pistleri haline dönüştürülmek üzere 18 ve 25 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek olan organizasyon için TAF Atletizm Salonu Pisti’nin salon zemin kaplamaları kaldırılarak çalışmalar (5 günlük bir çalışma ile kaldırılan zemin yaklaşık 600 kamyon özel toprak (6.000 m3) ile kaplanması) sonunda motosiklet yarışlarına ev sahipliği yapacak şekilde düzenlendi. 
İstanbul Super Cross ve İstanbul Super Enduro Şampiyonaları! 4. İçerik Fotoğrafı
Türk Sporcuları İlk Kez Kapalı Salonda Yarışacak!Özel toprak taşınarak motosiklet yarışlarına uygun hale getirilen TAF Atletizm Salonu, Türk sporcularımızın, resmi bir organizasyonda ülkemizde ilk kez kapalı bir alanda yarışmasına ve çekişmeli mücadelelerine sahne olacak. 
WSBK Şampiyonu Milli Sporcumuz Kenan Sofuoğlu’nun da 18 Kasım tarihindeki yarışları takip edeceği şampiyonada, 5 ile 60 yaş arası 50 sporcu MX1, MX2, Veteran ve 65cc+85cc olmak üzere 4 ayrı kategoride mücadele edecek. 
2018 MXGP Dünya Şampiyonası Türkiye’de Yapılacak! İstanbul’da düzenlenecek yarışlar, 2018’de Türkiye’nin ev sahipliğinde Eylül ayında Afyonkarahisar’da gerçekleştirilecek MXGP Dünya Şampiyonası’na hazırlık niteliği taşıyacak. Sporseverler organizasyonu ücretsiz olarak takip edebilecek. Motosiklet yarışlarının yanı sıra konserler, ışık gösterisi ve lazer şovlarla da izleyenler keyifli anlar yaşayacak. 
İstanbul Super Cross ve İstanbul Super Enduro Şampiyonaları! 5. İçerik Fotoğrafı
Girişlerin ücretsiz olduğu organizasyon boyunca gösteriler, sürpriz etkinlikler, konserler ve daha birçok etkinlik izleyenleri karşılayacak.
PROGRAM:YER: TAF Atletizm Salonu (Sinan Erdem Spor Salonu Yanı) – Ataköy TARİH:   18 Kasım Cumartesi – İstanbul Super Cross Şampiyonası                25 Kasım Cumartesi – İstanbul Super Enduro ŞampiyonasıSAAT: 17.00 – 22.30 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

RedBull Sea To Sky İkinci Günü Müthiş Kapadı

KTM’den Elektrikli Scooter

REKLAM