in

İstanbul Süper Enduro Şampiyonası Sonuçları!

Yazar: Alper Baycan

İstanbul, motosiklette ilk kez yeni bir organizasyona ev sahipliği yaptı. İstanbul Super Enduro Şampiyonası TAF Atletizm Salonu’ndaki pistte 58 sporcunun katılımıyla düzenlendi.

İstanbul Super Enduro Şampiyonası (SE) Türkiye Motosiklet Federasyonu ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü işbirliğiyle Ataköy TAF Atletizm Salonu’nda organize edildi. Yerli ve yabancı 58 endurocunun mücadelesini  5 Bine yakın seyirci ilgiyle takip etti. Salonda hazır halde bulunan motocross pisti değiştirilerek süper enduro parkuruna dönüştürüldü. Endurocular, rampaların yanı sıra kaya, taş havuzu, lastik havuzu, kütükler, odun havuzu gibi zorlu engellere karşı, güç ve dayanaklılık sınavı verdi. 
İstanbul Süper Enduro Şampiyonası Sonuçları! 1. İçerik Fotoğrafı
İstanbul Süper Enduro Şampiyonası Sonuçları! 2. İçerik Fotoğrafı
İstanbul Süper Enduro Şampiyonası Sonuçları! 3. İçerik Fotoğrafı
İstanbul Süper Enduro Şampiyonası Sonuçları! 4. İçerik Fotoğrafı
İstanbul Süper Enduro Şampiyonası Sonuçları! 5. İçerik Fotoğrafı
Dereceye giren sporcular kupalarını İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü Ayhan Kep, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Ogün Baysan, İBB Gençlik ve Spor Müdür Yardımcısı Seyda Dursun ve Dünya Şampiyonu milli sporcu Kenan Sofuoğlu’ndan aldı.
İstanbul Süper Enduro Şampiyonası Sonuçları! 6. İçerik Fotoğrafı
İstanbul Süper Enduro Şampiyonası Sonuçları! 7. İçerik Fotoğrafı
İstanbul Süper Enduro Şampiyonası Sonuçları! 8. İçerik Fotoğrafı
Türk enduro sporcuları resmi bir organizasyonda ülkemizde ilk kez kapalı bir alanda yarışırken, İstanbul Büyükşehir Belediye Kupası’nda Bulgar sporcu Teodor Kabakchiev (BMF-KTM) birinciliği elde etti. Genç sporcu Fevzi Burak Akbulut (KEMK-KTM) ikinci olurken, Rafet Karakuş’ta (STMOK-BETA) üçüncü sırada yer aldı. Enduro Prestij (EP) sınıfında Teodor Kabakchiev (BMF-KTM) birinci, İzzet Kazdal (Ayazdere-BETA) ikinci ve Fevzi Burak Akbulut’ta (KEMK-KTM) üçüncü oldu. Genç sporcuların mücadelesinde Bayram Uysal (KEMK-Husqvarna) damalı bayraktan ilk sırada geçerken, Uysal’ı Emre Coşar (KEMK-Husqvarna) ve Anthony Millward (Sarıyer-BETA) takip etti. Enduro Usta (EU) sınıfında Murat Kökçü (AEMK-Husqvarna) birinciliği elde ederken, Kökçü’nün ardından ödül kürsüsüne Ramazan Savaş (IZMOK-BETA) ve Murat Akın (EMSK-Husqvarna) çıktı. Enduro Veteranların (EV) mücadelesinde İsmail Sarışın (BOBSK-Husaberg) rakiplerini geride bırakırken, Taner Tatlı (ÇEMK-KTM) ikinci, Fahrettin Altınkök’te (UMOK-KTM) üçüncü olan isim oldu. Enduro Hobi (EH) sınıfında ise ilk üç Çağrı Aslan (AEMK-Husqvarna), Mustafa Sarıca (AEMK-Sherco) ve Allahverdi Ökmen’den (STMOK-KTM) oluştu.
İstanbul Süper Enduro Şampiyonası Sonuçları! 9. İçerik Fotoğrafı
İstanbul Süper Enduro Şampiyonası Sonuçları! 10. İçerik Fotoğrafı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

İstanbul Süper Enduro Şampiyonası 25 Kasım’da!

Dakar Rallisi 2018 Rotası!

REKLAM