İtalian Volt Firmasından 3D Baskılı Parçalarıyla Elektrikli Motosiklet Lacama!

Yeni Model Yazar: Can Deniz

İtalian Volt Firmasından 3D Baskılı Parçalarıyla Elektrikli Motosiklet Lacama!

Kişiye göre özelleştirilebilen, 3D baskılı parçalardan tasarlanan elektrikli Lacama, 4.2 saniyede 0’dan 99.70 kilometreye çıkabiliyor.

Sadece 40 dakika içinde şarj edilebilen, İtalian Volt firmasının ortaya çıkardığı Lacama, 3D baskılı gövdeye, yüksek performans sunan parçalara, Brembo frenlere ve Ohlins süspansiyon gibi sağlam donanımlara sahip. Güç rakamlarına baktığımızda ise 94 beygir gücü (70kW) ve 208 Nm tork sayesinde maksimum 112 mil yani 180 kilometrelik hız performansı sağlayabildiği görülüyor. 

İtalian Volt Firmasından 3D Baskılı Parçalarıyla Elektrikli Motosiklet Lacama!  1. İçerik Fotoğrafı

3D yazıcı teknolojisi sayesinde, motosikletin gövdesini oluşturan 12 alüminyum parçası, renk ve şekil anlamında kişiselleştirilebiliyor. Böylece sürücünün, Lacama’yı kendi zevkine göre yaratması mümkün oluyor.

İtalian Volt Firmasından 3D Baskılı Parçalarıyla Elektrikli Motosiklet Lacama!  2. İçerik Fotoğrafı

İtalian Volt, yeni elektrikli motosikletinin şarj verimliliğini geliştirmek için sıkı bir çalışma içerisine girmiş. Bunun amaçla motosiklette, şarj durumunun izlenmesini mümkün kılan dokunmatik ekran bulunuyor. Volt firmasına göre, “hızlı şarj” işlemi ile 40 dakika içerisinde %80 şarj üretilebiliyor. Standart bir kaynakla, tam bir şarjın üç saat süreceği düşünülürse, bu rakam oldukça iddialı denilebilir.

İtalian Volt Firmasından 3D Baskılı Parçalarıyla Elektrikli Motosiklet Lacama!  3. İçerik Fotoğrafı

2016 senesinde kurulmuş olan Milano menşeili İtalian Volt firması, elektrikli motosiklet piyasasını yüksek performans tasarımlı ürünlerle bir üst seviyeye taşımayı amaçlıyor. Üç kurucusundan birisi olan Nicola Colombo’nun elektrikli bir motosiklet ile Shanghai’dan Milano’ya 7,691.94 mil yani 12,378 kilometrelik sürüş sonunda Guinness Dünya Rekoru sahibi olduğunu da belirtelim. Eylül 2017 gibi ön siperişlerin açılacağı ve Lacama’nın 35,000€ gibi bir fiyatla çıkması bekleniyor.

İtalian Volt Lacama Teknik Özellikleri;

40 dakika içinde 0%’dan 80%’e tam şarj
Tork: 208 Nm
İvmelenme: 0-100 km / h 4.6 sn
Menzil: 200 kmm (yaklaşık)
Maks hız: 112 mph / 180 km/h
Gross kg: 245 kg

YORUMLAR