İtalya’daki Ducati müzesini gezmek ister misiniz?

Etkinlik Yazar: Moe

İtalya’daki Ducati müzesini gezmek ister misiniz?

Hem de cebinizden kuruş çıkmadan ve yerinizden kalkmadan…Nasıl mı? Haberimizi okumaya devam edin…

Bir Ducati sahibi veya meraklısıysanız ,ve İtalya-Bologna’daki dünyaca ünlü Ducati müzesine gitmeye can atıyor fakat bir türlü zaman veya imkan bulamıyorsanız sizin için güzel bir haberimiz var. Via Antonio Cavalieri Ducati sokağındaki müze,bilgisayarınızdan kalkmadan içerisinde turlayabilmeniz için kapılarını Google Maps’e açtı. . .

Bologna şehrinin Borgo Panigale bölgesinde yer alan (evet,Ducati’nin 899 ve 1199 superbike’larına ismini veren Panigale…)850 metrekarelik müze ,halihazırda yılda 40000 ziyaretçi alıyor. Ve bu sanal müze turu ile de Ducati ,binlerce kişinin daha buraya ilgisini çekmeyi umut ediyor.

 

İtalya’daki Ducati müzesini gezmek ister misiniz? 1. İçerik Fotoğrafı

 

Müze ; ilk kurulduğunda radyo parçaları üreten Ducati şirketinin , yarışçı tarihinde ve gelişiminde çok önemli yerlere sahip olan 40’ın üzerinde motosiklete ev sahipliği yapıyor.Bunlara 1946’da üretilen Cucciolo,MotoGP’de kullanılan en güncel Desmosedici GP ve Dünya Superbike Şampiyonalarında kullanılan motosikletler de dahil.

Müze turunda ,farklı temalardan oluşan özellikle ayrılmış yedi farklı oda bulunuyor.Her bir odada ise video ve görsellerle Ducati tarihinin kilometre taşlarına değiniliyor,ayrıca efsane sürücülerin giydiği hatıralık eşyalar da sergileniyor.

 

İtalya’daki Ducati müzesini gezmek ister misiniz? 2. İçerik Fotoğrafı

 

Ducati ayrıca 8.si gerçekleştirilecek olan Dünya Ducati haftası  nedeniyle, müze açısından 2014 yazının özellikle yoğun geçmesini bekliyor.Bologna’dan geçecek olan ve 18-20 Temmuzda  Misano World Circuit Marco Simoncelli de gerçekleştirilecek etkinliğe, geçen sene 50den fazla ülkeden ,65000 den fazla ziyaretçi akın ettiği belirtilirken, bu sene bu sayının daha da artması bekleniyor.

Sanal müze turuna ek olarak,bu organizasyonun da Ducati’nin tarihine bizzat kendi gözleri ile şahit olmak isteyenlerin ilgisini çekeceğini ve ziyaretçi sayısını da önemli ölçüde arttıracağını düşünen İtalyan şirket’in dünyaca ünlü müzesini sanal olarak ziyaret etmek için aşağıdaki linke tıklamanız ise yeterli :

http://goo.gl/maps/jAHeL

 

YORUMLAR