İtalyan Benelli ile Türk Kuba Motor’dan Büyük Anlaşma!

Sektörel Yazar: İlker Genç

İtalyan Benelli ile Türk Kuba Motor’dan Büyük Anlaşma!

Kuba Motor ve Benelli arasındaki anlaşmaya göre İtalyan marka için Gaziantep’te bir üretim tesisi kuruluyor.

Türkiye'de motosiklet sektörünün önde gelen markalarından biri olan Kuba Motor ile İtalyan kökenli ve dünya genelinde dev firmaların arasında yer alan 106 yıllık Benelli arasında büyük bir anlaşma imzalandı. Bu anlaşma ile asırlık motosiklet firması, İtalya ve Çin'den sonra üçüncü üretim tesisini Gaziantep'te kuruyor.

İtalyan Benelli ile Türk Kuba Motor’dan Büyük Anlaşma!  1. İçerik Fotoğrafı

Türkiye motosiklet sektöründe en çok motosiklet satışını gerçekleştiren ilk 3 firma arasında yer alan Kuba Motor, 2015 yılında Türkiye distribütörlüğünü aldığı Benelli ile dev bir anlaşmaya imza attı. 106 yıllık İtalyan firması Benelli, yapılan anlaşmanın ardından İtalya ve Çin’den sonra üçüncü üretim tesisini Türkiye’de kurma kararı aldı. Yapılan anlaşma ile Benelli, merkezi Gaziantep 4. Organize Sanayi Bölgesinde yer alan Kuba Motor’un 50 bin metrekare alana sahip üretim tesisi ile Türkiye genelindeki 300'den fazla bayisi ve 400'den fazla servis ağını kullanacak.

İtalyan Benelli ile Türk Kuba Motor’dan Büyük Anlaşma!  2. İçerik Fotoğrafı

ÜRETİME 2018’DE BAŞLAYACAK!

Motosiklet tutkunlarını heyecanlandıran dev anlaşma ile Benelli’nin Türkiye’deki üretimine 2018 yılında başlaması bekleniyor. Kuba Motor Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Müjdeci, yapılan dev anlaşma ile ilgili, “Benelli markasını 2015 yılında Türkiye pazarına getirme hedefimizi gerçekleştirmek için yoğun bir mesai harcayarak başarı sağladık. 2017 yılı içerisinde hem Benelli'nin Türkiye hakkındaki olumlu düşünceleri hem de bizim çabalarımız sonucunda İtalyan devine dünyadaki 3. üretim tesisini ülkemizde açması kararını aldırdık. Diliyoruz ki bu büyük anlaşma ile ülkemizdeki motosiklet sektörüne ve Türkiye ekonomisine katkımızı daha da güçlendiririz” dedi.

İtalyan Benelli ile Türk Kuba Motor’dan Büyük Anlaşma!  3. İçerik Fotoğrafı

ASIRLIK HİKAYE BENELLİ
1911'den bu yana motosikleti bir tutku olarak adlandıran Benelli, 100 yılı aşkın süredir yenilikçi hedefler ve gelişmiş teknoloji ile donatılmış modelleri, zarif ve sportif motosikletleri ile biliniyor. Modellerinde en rahat sürüş konforunu sağlamayı amaçlayan ve bunu gerçekleştirirken de her zaman çevreye saygı duyan Benelli, sürücülere sağladığı nihai bir sürüş ile motosiklet tutkunlarının beğenisini kazanıyor. İtalya'nın Pesaro şehrinden dünyaya yayılan asırlık Benelli, İtalyan dehasını, stilini ve mühendisliğini küresel vizyon ile birleştirerek, geleceğe yönelik sağlam adımlar atmayı benimsiyor.

İtalyan Benelli ile Türk Kuba Motor’dan Büyük Anlaşma!  4. İçerik Fotoğrafı
Benelli TRK 502

Benelli TNT 25, TNT 250, TNT 600 gibi Naked modellerin yanı sıra 2017 MotoBike Expo’da gözler önüne serdiği orta sınıf Enduro modeli TRK 502 ile adından söz ettiren Benelli Türkiye’de daha çok isminden bahsettireceğe benziyor.

GÜÇLÜ KUBA MOTOR
Kuba Motor; Türkiye’nin en büyük organize sanayilerinden Gaziantep 4. Organize Sanayi Bölgesi’nde, yıllık 120.000 adet motosiklet üretim kapasitesi ile 2004 yılında hizmetlerine başlayan Türkiye’nin lider motosiklet markalarından biridir. 2014 yılına kadar ATV pazarında satış lideri olan Kuba Motor, ATV tutkunları için mükemmel bir iş birliğine imza atarak dünyanın en iyi ilk 3 ATV firmasından biri olan Amerikan devi Arctic Cat ile distribütörlük anlaşması yapmıştır. 2016 yılında oluşturduğu Greenlife markası ile Türkiye’nin üstün kaliteli elektrikli scooter modellerini piyasaya sürerek elektrikli araç talebini dayanıklı ve uzun ömürlü modelleriyle karşılamaya başlamıştır. Ayrıca 2017 yılı itibariyle Gaziantep dışında ayrıca Manisa’da da yeni bir üretim fabrikasını faaliyete geçirmiştir.

YORUMLAR