İtalyan Custom Otomobil Tasarımcısı’ndan Çılgın Ducati Diavel!

Çeşitli Yazar: Can Deniz

İtalyan Custom Otomobil Tasarımcısı’ndan Çılgın Ducati Diavel!

Lüks otomobil tasarım firması Garage Italia Customs, farklı mı farklı bir Ducati Diavel tasarımı ortaya çıkardı.

“Şeytan ayrıntıda gizlidir!” cümlesi bu sıra dışı tasarım için geçerli gibi görünüyor.

İtalyan Custom Otomobil Tasarımcısı’ndan Çılgın Ducati Diavel!  1. İçerik Fotoğrafı

Ducati Diavel, zaten oldukça güçlü bir karaktere sahip bir İtalyan model. Bir de üzerine İtalyan otomobil tasarımcısı Garage Italia Customs firmasının dizayn gücü eklenince, bakmaya doyum olmayan bir Diavel ile karşılaşıyoruz. Buz mavisi rengi, insanı kendine çekip buzullara götürmeye yetecek cinsten.

İtalyan Custom Otomobil Tasarımcısı’ndan Çılgın Ducati Diavel!  2. İçerik Fotoğrafı
Garage Italia Customs Firması BMW i3 ve BMW i8 Çalışması

Garage Italia Diavel, Lapo Elkann’ın sahip olduğu Garage Italia Customs ve ünlü gözlük firması Italia Independent firmalarının işbirliği olarak ortaya çıkmış.

İtalyan Custom Otomobil Tasarımcısı’ndan Çılgın Ducati Diavel!  3. İçerik Fotoğrafı
Bu arada, sansasyonel yaşamı ile gündeme gelen, yaratıcı ve sıra dışı bir tasarımcı olan Lapo Elkann’ın, 2003 senesinde hayata veda eden Fiat’ın kurucusu Gianni Agnelli’nin torunu olduğunu hatırlatalım. 

İtalyan Custom Otomobil Tasarımcısı’ndan Çılgın Ducati Diavel!  4. İçerik Fotoğrafı

“Garage Italia Diavel” adı verilen mavi ve gümüş rengi gölgelerin hakim olduğu bu özel çalışmaya, karbon fiber, Alutex alüminyum dokuma ve otomotiv ile denizcilik sektöründe sıkça kullanılan mikrofiber bir malzeme olan Alacantra bir kıyafet giydirilmiş. 

Fiat Chrysler’in Yöneticisi olan John Elkann’ın kardeşi Lapo Elkann, İtalyan iki tekerlere yabancı değil. 2015 senesinde, Custom Scrambler’ın piyasaya ilk kez sunulmasının üzerinden çok geçmeden Lapo ve tasarım takımı, sınırlı sayıda bir Custom Scrambler tasarlamak için Ducati ile güçlerini birleştirmişti. 

İtalyan Custom Otomobil Tasarımcısı’ndan Çılgın Ducati Diavel!  5. İçerik Fotoğrafı

İtalyan Custom Otomobil Tasarımcısı’ndan Çılgın Ducati Diavel!  6. İçerik Fotoğrafı

Diavel’in güç aktarımı ya da süspansiyonlarının herhangi bir revizeden geçip geçmediği hakkında net bir bilgi olmasa da modelin, bir tasarım şirketi ve zarif güneş gözlükleri tedarikçisi tarafından yapıldığı düşünüldüğünde, muhtemelen birkaç mekanik güncelleme yaşadığı tahmin edilebilir. Trellis şasinin, jantların, fren kaliperlerinin, ayna kapaklarının, çatalların ve hatta zincirin ana temaya uyması için mavi gölgeli boyandığı görülüyor. 

İtalyan Custom Otomobil Tasarımcısı’ndan Çılgın Ducati Diavel!  7. İçerik Fotoğrafı
Ducati Diavel

İtalyan Custom Otomobil Tasarımcısı’ndan Çılgın Ducati Diavel!  8. İçerik Fotoğrafı
Ducati XDiavel

Testastretta L-twin motoru ile 1,198 cc hacme sahip 162 beygir gücü ile Ducati Diavel, kardeş XDiavel modeli ile "Red Dot Yılın Tasarımı" da dahil zaten başlı başına pek çok ödül almış bir tasarım.

İtalyan Custom Otomobil Tasarımcısı’ndan Çılgın Ducati Diavel!  9. İçerik Fotoğrafı
Mavi ve gümüşi renklerle bezenmiş olan “Garage Italia Diavel” de aynı şekilde fazlasıyla çekici ve yakışıklı bir hava ortaya çıkartmayı başarmış. 

Çoğu sürücü için motosikletin, içi içine sığmayan güçlü bir motor ya da donanıma sahip olması bir yana, göz alıcı ve havalı bir görünüme sahip olması çok daha önemli olabiliyor. 

YORUMLAR