İtalyan Zandona’dan Yeni Soft Active Jacket Pro!

Giyim Yazar: Özlem Köseoğlu

İtalyan Zandona’dan Yeni Soft Active Jacket Pro!

“Tutkunu Koru” misyonuyla, motosiklet üzerinde kullanıcılarının güvenliğini ön planda tutmayı amaçlayan firmanın Zandona Soft Active Jacket Pro detaylarına göz atalım.

Zandona Soft Active Jacket Pro


Güvenliğe önem veren ve % 100 İtalyan Multisport korumalı bir ceket olarak Soft Active Jacket Pro’da, Sırt Koruması (CE onaylı EN1621-2 Lev.2), Göğüs Koruma  (CE Onaylı EN14021), kol ve kalça korumaları bulunuyor. Zandona Soft Active Jacket Pro, elastik ve tüm ceket ile uyum sağlayabilecek biçimde ayarlanabilir bel kısmı ve yan fermuar kapama ile donatılmış.


İtalyan Zandona’dan Yeni Soft Active Jacket Pro! 1. İçerik FotoğrafıAyrıca ince düşünülmüş bir detay olarak, kaskın köprücük kemiği ile temasını yumuşaklaştırmak için boyunun yan kısımları dolgu maddesi içermektedir. (HCD – Kask Temas Tamponu). Ceket, petek tekstil dokudan ve korumalarda Lycra ® insertlerden oluşmaktadır.


İtalyan Zandona’dan Yeni Soft Active Jacket Pro! 2. İçerik Fotoğrafı


Sırt korumasının iç yüzeyi S.R.T (Ter Tutmayan Tekstil – teri dışarı atan çok belirgin 3D tekstil) den yapılmıştır. Zandona Soft Active Jacket Pro, dolgu-destek kısmının sınırsız yoğunluğu, hafifliği ve öne çıkan fit duruşu mükemmel denge ve konfor sağlamaktadır.

 

Güvenlik:                   CE ONAYLI - EN1621-2 Liv.2 (Avrupa Standartlarında Omurga ve Sırt İçin Yüksek Seviyede Koruma) & EN14021 (Sürücüyü Taş ve Döküntü Etkilerine Karşı Zırh Koruma) uygulamalarına göre.

Üretim Ülkesi:          İtalya’da üretilmiştir.

Renkler:                   Siyah/Floresan Sarısı

Ölçüler:                    Boy: x6  – x7 – x8

                                 Bel Çevresi: XS – S – M – L – XL –XXL - XXXL


Koruma Konsepti 

Zandona korumalarının çoğu, genel performansı en iyi şekilde kullanmak ve ürünün özel ihtiyaçlarına göre farklı kalite elde etmek için farklı cins ve yapıda malzemelerin bir araya gelmesinden oluşuyor.

Plastik plaka + Darbe Emici + Destek Katmanının bir araya gelmesi, bükülmeye karşı ya da enerji yayılması için biçim değiştirebilir yapısı gibi daha ileri koruma sistemi uygulama imkanı yanında korumalara delinmeye, zorlamaya karşı ve emme özelliklerine ilave olarak nefes alabilirlik ve yumuşaklık sunuyor.


İtalyan Zandona’dan Yeni Soft Active Jacket Pro! 3. İçerik Fotoğrafı

Zandona Koruma Konsepti


Resimde de görüldüğü gibi, darbe enerjisi, öncelikle plastik tabaka tarafından dağıtılıyor bu yüzden darbe emici bölgenin çoğu kısmı, doğrudan doğruya emme bölgesine karışıyor. (bu şekilde korumanın kalınlığı en iyi şekilde kullanılmış oluyor.) Darbe emiciden çıkan geri kalan güç, sonrasında Destek Katmanı tarafından daha da azaltılıyor. (bu, aynı zamanda vücut ile ilk temasta yüksek nefes alabilirlik işlevi görüyor.)


İtalyan Zandona’dan Yeni Soft Active Jacket Pro! 4. İçerik Fotoğrafı


Zandona Hakkında


1985 senesinde hikayesi başlayan Zandona, endüstriyel anlamda, dünyanın en önemli bölgelerinden birinde kurulmuş plastik-teknoloji çözümleri ve Araştırma ve Geliştirme üzerinde çalışmalarına devam etmekte olan İtalyan bir firmadır. 2001 senesinden beri sektör içerisinde dünya çapında tamamlanan Kişisel Koruma Ekipmanları (Personal Protection Equipment - PPE) uygulaması ve çalışması 1997 yılında başlamış. 2001’den beri, Zandona özel olarak dizayn edilmiş, onaylanmış ve İtalya’da üretilmiş PPE’nin uygulanmasında yeterlilik ve profesyonelliğin bir garantisi anlamına geliyor. Zamanla kazanılan tecrübe, firmanın fonksiyonel tasarım ve yüksek kalite yenilikçi ürünler sunmasını sağlıyor. Firmanın motosiklet, kayak ve at biniciliği üzerine koruma ekipmanları bulunuyor.

Yarış takımları, pilotlar, modeller ve teknisyenlerle işbirliği, Zandona için süregelen teknik güncellemelerle yenilik yaratmak amacıyla canlandırıcı bir etkiye sahip. Bu tecrübelerin paylaşılması, Zandona ürünlerini kalite, performans, stil ve konfor anlamında her zaman çok daha mükemmel yapan Araştırma ve Geliştirme laboratuarlarını daha da zenginleştirmeye katkıda bulunuyor. Zandona firmasının misyonu; tutkuları korumak ve amacı ise müşteri memnuniyeti.

 

Zandona Ürünleri


Firmanın koruma ürünleri arasında bel, sırt, göğüs, göğüs kemiği, kalça korumaları, korumalı ceketler ve şortlar, boyun desteği korumaları ve çocuklar için de aynı tip korumalar bulunuyor.


YORUMLAR