in

İzmir Motorcu Göçmen Spidi Konsept Store

Yazar: Özlem Köseoğlu

DRD Motorbikes’ın çatısı altında bulunan Premier Kask, Spidi, MTECH, Tucano Urbano, Kriega Çanta ve Diron Kot gibi markaların içinde yer aldığı ve İzmir’de açılan Motorcu Göçmen Spidi Konsept Store’dayız.

İzmir Kawasaki Bayii Motorcu Göçmen’in sahibi Mustafa Dinamit’in girişimi ile hizmete giren Motorcu Göçmen Spidi Konsept Store, daha çok motosiklet kültürünü yaşatan canlı ve samimi bir atmosfere sahip. Dekorun ve markaların yarattığı etkiyle, içeriye adımınızı attığınız andan itibaren, bu atmosfere kapılıp kafanızda tur planları yapmaya başlayabiliyorsunuz. Gelin mağazayı ve markaları, birebir Mustafa Dinamit’ten dinleyelim.

Motoron: Öncelikle bu güzel mağazayı ve içerisindeki markaları İzmir’e kazandırdığınız için tebrik ediyoruz. Mağazanın açılış fikri nasıl ortaya çıktı?

Mustafa Dinamit: Geçen sene, Motorcu Göçmen olarak DRD Motorbikes’ın İzmir bayiliğini almıştık. Daha sonra hep aklımda olan, tek başına markaların açtığı gibi konsept bir mağaza fikrini, DRD Motorbikes ile paylaştım. Görüşmelerimiz sonucunda DRD Motorbikes’ın desteğiyle beraber mağazayı açma konusunda anlaştık. Buradaki en önemli etken, son derece fonksiyonel Tucano Urbano ürünleri ile oldukça köklü bir İtalyan markası olan Spidi’yi çok beğenerek satmam oldu. Bu arada İzmir’de motosikletçilerin caddesi dediğimiz Kahramanlar’ın merkezinde, çok beğendiğim ve mağaza olarak kullanabileceğim bir arkadaşımın yeri bulunuyordu. Yapacağımız dekorasyona da oldukça uyacak bir yapıya sahip olan yeri tuttuktan sonra Motorcu Göçmen Spidi Konsept Store hazırlıkları başlamış oldu.

İzmir Motorcu Göçmen Spidi Konsept Store 1. İçerik Fotoğrafı

 

İzmir Motorcu Göçmen Spidi Konsept Store 2. İçerik Fotoğrafı

M.: Mağazadaki markalardan ve ürün çeşitlerinden bahsedelim. Markalara karar verirken neleri göz önünde bulundurdunuz?

M.D.: Öncelikle mağazamızın, buradaki motosikletçi mağazalarından farklı bir konsepte sahip olduğunu söyleyebilirim. Örneğin mağazamızda müşterilerimizin beğenerek aldığı Tucano Urbano markasının, motosiklet sürücüleri için günlük kullanıma uygun farklı ürünleri bulunuyor. Çarşıda, bütün markaların farklı farklı ürünleri bulunsa da bu şekilde günlük hayata yönelik olan ürünler pek fazla yoktu. Biz de her zamanki alışılmış mağazaların dışında farklı bir atmosfer ve konsept yaratmak istedik. Bütün bunları göz önüne alarak markaların ve ürünlerin seçimini yaptık. Her gün motosiklete binen kullanıcılar için günlük ve resmi kuruluşlardaki işlerini rahatça halledebilecekleri, çok fazla motorcu havası estirmeyen ama yine de güvenlikten ödün vermeyen ürünleri seçmeye gayret ediyoruz. Bunların yanı sıra mağazamızda, sadece motosiklet kullanımına uygun farklı ürünlerimiz de mevcut. Premier Kask, Spidi, MTECH, Tucano Urbano, Kriega Çanta (soft çantalar), Gaerne Botlar, Koruma Ekipmanları, Cube Telefon ve Navigasyon Tutucular, GPR Egzoz, Artago Kilit Sistemleri, DRD Motorbikes’ın yakın dönemde bünyesine aldığı Nitro Kask gibi markalar bünyemizde bulunuyor. Tüm bunlara ilave olarak Temmuz 2016’da faaliyetlerine başlayan ve İzmir üretimi olan Türk markası Diron Kot markasını, satış noktası olan mağazamızda bulabilmeniz mümkün.

İlginizi Çekebilir
Aktif Aero Motosiklet Dünyasına Geliyor

Örneğin MTECH’in ürünlerini ele alalım; birinci grupta normal yani günlük kullanım havasında, full korumalı montlar, ikinci grupta ise direk motosiklet kullanımı için ürünler bulunuyor. Tucano Urbano’nun ise daha çok scooter kullanıcılarına hitap eden çok fonksiyonel ürünleri var. Yıllardan beri Türkiye’de olan bir marka Spidi’nin ise uzun yol motosiklet kullanıcılarının tercih ettiği çok spesifik ürünleri bulunuyor. H2Out ürünleri, mont, pantolon, eldiven gibi dört mevsim kullanılabilecek ve uzun yolda çok performanslı ürünleri mevcut. Eldiven konusunda çok uzman bir firma olan Spidi’nin oldukça kaliteli ürün skalası sayesinde, eldivenleri gayet geniş bir kullanıcı kitlesine sunabiliyoruz. Ayrıca Beta motosikletin bayiliğini aldık ve Beta motosikletler yakında farklı çeşitleri ile mağazamızda yer alacak.

İzmir Motorcu Göçmen Spidi Konsept Store 3. İçerik Fotoğrafı

 

İzmir Motorcu Göçmen Spidi Konsept Store 4. İçerik Fotoğrafı

M.: Mağazanın konseptinden bahsedecek olursak, ürün satışı haricinde motosiklet tutkunlarına ne gibi hizmetleriniz bulunacak?

M.D.: Önümüzdeki aylardan itibaren dirsek temasında bulunduğumuz eğitmen arkadaşımız Mustafa Hepekiz ile beraber ayda bir ya da 15 günde bir eğitim seminerleri düzenlemeyi planlıyoruz. Kendisi de bizim ürünlerimizden kullanıyor ve eğitim sürecinde öğrencilerine kullandırıyor. Ayrıca mağazamızda, gezgin kullanıcıların yol hikayelerini, güzel sunumlar eşliğinde dostlarımızla beraber dinleyeceğiz. Mağazamızın konseptinde, bu aralar bir de kahve ürünleri ön plana çıkmaya başladı. Kahve temini konusunda bize yardımcı olan Birlik Baharat firmasından arkadaşımız Cafer Bey ile karşılıklı bir sponsorluğumuz var. Kısacası Motorcu Göçmen Spidi Konsept Mağazamızın, canlı ve yaşayan bir motosiklet kültürü mağazası olması için gayretle çalışıyoruz.

İzmir Motorcu Göçmen Spidi Konsept Store 5. İçerik Fotoğrafı

 

M.: Senelerdir İzmir Kawasaki Bayiliği yapıyorsunuz. Hizmet vermeye başladığınız Motorcu Göçmen Spidi Konsept Store’dan beklentileriniz nelerdir?

M.D.: Öncelikle hep hayalini kurduğum butik bir mağaza ortaya çıkarmaya çalıştık. Burasının ticari kaygılardan uzak ve huzur bulduğum bir mekan olduğunu belirtmeliyim. Dizayn olarak farklı, çekici, samimi ve sıcak bir ortamımız var. Motorcu Göçmen Spidi Konsept Store’u, daha çok ortak tutkuyu paylaşan dostlarımızın buluşma noktası gibi kurgulamaya ve düşünmeye çalışıyoruz.

İlginizi Çekebilir
Hero Yüksek Performanslı Elektrikli Motosiklet Üretecek

İzmir Motorcu Göçmen Spidi Konsept Store 6. İçerik Fotoğrafı

 

M.: Gümrük vergileri hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Sektörü nasıl etkileyeceğini düşünüyorsunuz?

M.D.: Gümrük vergileri, fiyatları çok arttırdı ama burada distribütörlerin de yapabilecekleri bir şey yok. Şu anda, ürünlere belirli bir oran olarak %20 ile % 45 arasında bir zam yansıdı. Üzerine bir de ilave EUR’nun artması ile bu zam çok daha fazla oldu ve epey etkilendiğimizi söyleyebilirim. Fiyatlara alışmakta, kullanıcılar da oldukça zorlanıyor. Çünkü örneğin geçen sene 700 TL’ye sattığımız bir ürün, bu sene 1,000 TL oldu. Umarım ileride gerekli indirimler yapılabilir ve sektör daha da canlanır.

İzmir Motorcu Göçmen Spidi Konsept Store 7. İçerik Fotoğrafı

 

M.: Mağazanızı ziyaret etmek isteyen okuyucularımız için lokasyon ve adres verelim.

M.D.: Motorcu Göçmen Spidi Konsept Mağazamız, İzmir’de motosikletçilerin merkezi olarak bilinen Kahramanlar’da en işlek caddede bulunuyor. Açık adresimiz ise: 1396 sokak – No:71/A – Kahramanlar-İzmir. Tüm dostları, bir kahvemizi içmeye mutlaka bekleriz. Çok yakında Motorcu Göçmen Spidi Konsept Store’un ürünlerinin de yer alacağı internet adresimiz ise: www.motorcugocmen.com.tr

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Trexes Adventure Equipments’ın Kurucusu Kadir Büyükünsal

Kadın Motosiklet Yarışçısı Fulya Eda Demir

REKLAM