Janus Bunker Biraderlerden Yamaha MT-25'e Özel Gövde Kit

Custom Yazar: Motoron

Janus Bunker Biraderlerden Yamaha MT-25'e Özel Gövde Kit

Bunker Custom Cycles olarak herkesin kendine has bir motosiklet istediği gerçeğinden yola çıkarak Janus modelini geliştirdik.

Fabrikadan çıkan motosikletlere “bu benim için yaratılmış” demek zor oluyor ve insanlar motosikletlerine kendi ihtiyaç ve estetik zevklerine göre değişiklikler yapmak istiyor.

Janus Bunker Biraderlerden Yamaha MT-25'e Özel Gövde Kit 1. İçerik Fotoğrafı

Ancak bazı temel ekonomik ve fiziksel imkansızlıklar yüzünden çoğu zaman akıllardaki değişiklikler gerçeğe dökülemiyor. Bu zorlukların farkında olarak projemizi geliştirdik, ve Janus modelini Yamaha MT-25 platformu için tasarladık.

Janus Bunker Biraderlerden Yamaha MT-25'e Özel Gövde Kit 2. İçerik Fotoğrafı

Janus’u tasarlarken birçok dönemin tasarım anlayışından beslenerek günümüz Café Racerlarına yakın zamansız bir estetik bulmaya çabaladık. Tasarım üzerinde dokunuşlar yaparken high-end motosikletleri referans alıp, keskin hatlarını ön plana çıkardık.

Bu sayede şehrin hengamesinden ayrışabilen, güçlü karaktere sahip bir motosiklet ortaya çıktı. Kitimizi sipariş edenler, ürettiğimiz Alüminyum gövde panellerini hiçbir modifikasyona gerek olmadan motosikletlerin üzerinde fabrikadan gelen plastik paneller ile kolayca değiştirebilir. Ve bu işlemi yapmak için sadece herkesin takım kutusunda bulunabilecek bir alyan anahtar seti yeterli.

Janus Bunker Biraderlerden Yamaha MT-25'e Özel Gövde Kit 3. İçerik Fotoğrafı

Fiyat ve performans açısından düşünüldüğünde Yamaha MT-25’den daha uygun bir platformun olamayacağına karar verdik. Hem yeni başlayanlar bu motosiklete ulaşabiliyor, hem tasarım karakteristiği modifiyeli hale gelmeye elverişli, hem de 250cc hacimli torklu motoru ile ihtiyaçları karşılıyor.
Ülkemizde garaj kültürü henüz maalesef çok yerleşmedi. Dolayısıyla custom bir motosiklet yaptırmak oldukça zahmetli, ayrıca bir o kadar da pahalı. İsteğimiz, insanların bu zorluklardan sıyrılabilmesi. Hayali kurulan modifiyeli motosiklete kolayca erişebilmeleri, kendi motosikletlerine kendi dokunuşlarını katabilmeleri.

Janus Bunker Biraderlerden Yamaha MT-25'e Özel Gövde Kit 4. İçerik Fotoğrafı

Yamaha da herkesin kendine has bir motosiklet isteyeceğinin farkında, bu yüzden gerek tavır ve tutum, gerekse de kaynak olarak bizim destekçimizler. Motosiklete binmenin insanda yarattığı duygudan bahsetmemize gerek yok.
 Bindiği motosiklet ile arasında oluşan bağı da anlatmamıza gerek yok. Seneler önce bizim bu yola çıkmamıza sebep olan şey bir eksiklikti, bu tarz kitlere erişimimiz olmasını hep istedik. Janus ile herkese bu imkanı sunmak istiyoruz.

Janus kitini http://bunkercustomcycles.com/ adresinden sipariş etmek edebilirsiniz.

YORUMLAR