in

Jawa Motosikletleri 2020’de Türkiye’ye Gelecek mi?

Kendi markalı motosikletlerini üretmenin yanı sıra BSA, Yezdi, Jawa ve Peugeot’un da Hindistan’daki üretim ve satışına sahip olan Mahindra’nın Avrupa Birliği sınırları içinde satış izni kopardığı üç Jawa modeli: Perak, Twenty Two ve Classic.

Classic ve Twenty Two modellerin her ikisi de 273 bp ve 28 Nm tork üreten 293 cc bir sıvı soğutmalı tek silindirli motorla çalışırken Perak ise 334cc, çift silindirli motorla çalışıyor ve yaklaşık 30bhp ve 30Nm tork üretiyor.  Triumph Bobber’dan farklı olmayan bir yan profil ve şasi tasarımına sahip olan Perak, Jawa ürün yelpazesi içinde en dikkat çekici ve iddialı olanı.

Twenty Two
Classic

Triumph ve Royal Enfield’ın pazarından pay kapmak için geliştirilen bu üç modelle Jawa, klasik pazarında agresif bir satış stratejisi izleyecek gibi görünüyor.

Jawa Perak’ın Hindistan maliyeti yaklaşık 195.000 Hindistan Rupisi’dir – kabaca yaklaşık 17.500 TL. Bu Hindistan fiyatı Avrupa’ya hele bir de Türkiye’ye gelirse kaça çıkar, bu hiç belli değil. Tahmin edebiliriz ki, Hindistan’daki satış fiyatından her durumda daha yukarıda olacaktır. Türkiye’deki satış rakamına gelince Avrupa’dan da yukarıda olacağı bilinen bir gerçek zaten; üstelik yeni artan ek vergileri düşününce bu gerçeği tahmin etmek zor değil.

M&M İcra Kurulu Başkanı Anand Mahindra

M&M İcra Kurulu Başkanı Anand Mahindra- “Efsanevi bir markayı yeniden diriltme ve çevresinde yeni hikayeler oluşturma şansınız olduğunda, kârı önemsemezsiniz.”

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
smaug

Rolex ve Ejderhalardan İlham Alan Smaug İle Tanışın!

Hangi MotoGP Yarışcısınız? Tarzınınz kime benziyor?

REKLAM