Jonas Folger, 2017'de Monster Yamaha Tech3 ile MotoGP'de!

MotoGP Yazar: Ahmet TEZCAN

Jonas Folger, 2017'de Monster Yamaha Tech3 ile MotoGP'de!

Moto2'nin öne çıkan isimlerinden olan Jonas Folger, 2017 yılında MotoGP şampiyonasında Monster Yamaha Tech3 takımı ile mücadele edecek.

Moto2'nin önde gelen isimlerinden Jonas Folger, 2017 MotoGP şampiyonasına Bradley Smith'in yerini alarak Monster Yamaha Tech3 takımı ile katılacak.

"İnanılmaz heyecanlıyım ve bunun gerçekleştiğine hala inanamıyorum. Dünya şampiyonalarında yıllardır yarışıyorum ve premier sınıfa geçme hayalim gerçek oldu; ayrıca yıllardır benimle çalışan tüm sponsorlarıma teşekkür etmek istiyorum. Dahası, bu adımı uzun yılların deneyimine sahip olan Yamaha, Herve Poncharal ve Tech3 takımı ile atmak benim için bir onurdur."

"Takımın bana aşıladığı inancın karşılığını vermek için elimden gelenin kesinlikle en iyisini yapacağım ve bu macera için gerçekten çok sabırsızlanıyorum. Yine de yılın kalanında orta sınıfa odaklanmış olacağım fakat Yamaha YZR-M1'i ilk kez test edeceğim Valensiya'yı iple çekiyorum."

Alman pilot Jonas, Tech3 takım kaptanı Herve Poncharal'ın bir süredir favori ismiydi ve Poncharal, bu kararı vermenin takım için oldukça mantıklı olduğunu belirtiyor.

"MotoGP kariyerine başlayacak genç bir sürücü seçmek her zaman önemli ve zor bir karar olmuştur. Tech3 ile 4 yıldır iyi işler ortaya çıkaran ve fabrika takımına geçmeye hazır olan Brad'in yerini kimin alabileceği hakkında düşünmekteydik ve çeşitli şampiyonalardan tüm genç isimlerin detaylarını inceledik ve Jonas Folger listenin başında yer aldı."

"Kendisi iyi bir insan, çok hızlı ve bu yıl Moto2'de çok iyi bir sezon geçirecek belki de hayal edildiği gibi şampiyonayı kazanacak. Jonas'ın Le Mans'dan önce bize katılacağını duyurmaktan çok mutluyum. Ne olup biteceğini önceden kestirmek zor olabilir çünkü bazı sürücüler çabuk adapte olurken bazılarının biraz zamana ihtiyacı oluyor fakat ben kesinlikle onun hızlı olacağını, eğleneceğini ve güçlü bir Monster Yamaha Tech3 pilotu olacağını düşünüyorum."

"Jonas'a hoşgeldin demek istiyorum ve onu temin ederim ki tüm takım ve Yamaha Factory Racing, bize katılacağı için çok mutlu ve onun premier sınıfa geçişinde herkes onu desteklemek için kesinlikle elinden gelenin en iyisini yapacak."

YORUMLAR