Jonathan Rea, WSBK Avustralya'daki İlk İki Yarışı, Birinci Olarak Bitirdi!

WSBK Yazar: Alper Baycan

Jonathan Rea, WSBK Avustralya'daki İlk İki Yarışı, Birinci Olarak Bitirdi!

Jonatan Rea, hafta sonu gerçekleşen Yamaha Finance Avustralya'daki yarışlarda galibiyetini fazlasıyla hak ederek bitiren isim oldu!

Geçen senenin WSBK Şampiyonu Jonathan Rea, Phillip Island Grand Prix Pisti’ndeki mücadeleyi mükemmele yakın bir performansla tamamladı.


Jonathan Rea, WSBK Avustralya'daki İlk İki Yarışı, Birinci Olarak Bitirdi!  1. İçerik Fotoğrafı


İkinci yarışa dokuzuncu sırada başlayan başarılı pilot, 40. kariyer galibiyetini kazanmış oldu. 


Yeni ZX-10RR motosikleti ile sağlam bir kış testi geçiren Rea, Avustralya’nın güneşli gök yüzünde, yine kazanmayı bildi. İki gün boyunca, güçlü mücadelelerde yer alan Kawasaki Pucetti Takım yıldızı Rea, çoğu zaman olduğu gibi yine yarışları önde kazanmayı hak etti. 


Haftasonu boyunca rakipleri Ducati pilotları Chaz Davies ve Marco Melandri ile geçirdiği sıkı mücadele sonucunda Rea, kolay bir galibiyet almadı. Hafta sonuna damga vuran Rea; duygularını şöyle açıkladı; “İnanılmaz bir durum, ilk yarışı kazanmak gerçekten harika. Şampiyona hazırlıklarıma başlamak için mükemmel bir zaman oldu. Önümüzdeki birkaç yarışı büyük heyecanla bekliyorum. Philip Island’ın adı pek iyi anılmasa da son turlardaki mücadelemiz ile bu hafta sonunda kazanmayı bildik ve bu, gerçekten özel bir durum. Ne kadar zor olduğunu size anlatamam, Chaz gerçekten iyi sürüyordu ve Marco için de şapka çıkartmak gerekiyor çünkü yarışın ortasında mükemmel bir tempo yakalamıştı. Son turda bir mücadele olsaydı eminim Chaz da orada olacaktı. Bu şekilde kazanmak, benim için daha da gurur verici oluyor. Sezona bu şekilde başlamak oldukça güzel  ve daha da ileriye gitmek için bana güven veriyor.”


Rea, Tayland’da 41. galibiyetini almayı dört gözle bekliyor. 10-12 Mart tarihlerinde Tayland’da yine mücadele içerisinde olacaklar takımlar içerisinden, Rea’da galibiyeti kovalayacak isimerden olacak.


YORUMLAR