in

Jorge Lorenzo Ducati’ye Geçiyor!

Yazar: Ahmet TEZCAN

Jorge Lorenzo, Yamaha’nın yaptığı resmi açıklamaya göre 2016 MotoGP sezonu sonunda Movistar Yamaha MotoGP takımından ayrılacak. Bu açıklamanın ardından Jorge Lorenzo da 2017-2018 sezonları için Ducati takımında yer alacağını açıkladı.

Jorge Lorenzo’nun 2017 sezonunda Ducati’ye geçeceği söylentisi bir süredir piyasa dolanmaktaydı ve Yamaha, 2015 MotoGP Şampiyonu Jorge Lorenzo’nun 2016 sezonu sonunda Yamaha’dan ayrılacağını açıkladı. Yamaha tarafından Lorenzo’nun geçiş yapacağı takım hakkında açıklama gelmedi fakat Lorenzo, 2017-2018 sezonlarında Ducati ile mücadele edeceğini resmen duyurdu.

Jorge Lorenzo’nun Movistar Yamaha MotoGP’deki yerini ise muhtemelen bir başka İspanyol pilot Maverick Vinales alacak.

Yamaha’nın yaptığı açıklama şöyle: “Yamaha Motor Co. Ltd., Jorge Lorenzo ile olan partnerliğin 2016 MotoGP sezonu sona erdiğinde biteceğini ve Lorenzo’nun yeni yarış mücadelelerine doğru yöneleceğini duyurur.”

“Lorenzo 2008 yılında Yamaha Factory Racing Team’e katıldığından beri Lorenzo ve Yamaha, 2010,2012 ve 2015 yıllarında toplam 3 MotoGP Şampiyonası, 41 yarış ve çıktığı 141 yarışta 99 kez de podyum kazandı.”

“Yamaha, takımın yarış başarılarına yaptığı katkılardan ötürü Jorge’ye son derece müteşekkirdir ve 2016 sezonunun kalan 15 raundunda daha çok unutulmaz anlar paylaşmak için sabırsızlanmaktadır.”

“Yamaha Motor Co. Ltd., Lorenzo’nun 4.MotoGP şampiyonluğunu kazanması için gelecek yarışlarda elinden gelenin en iyisini yapmasını ve Movistar Yamaha MotoGP takımının tam desteğini doğrulamasını umuyor.”

“Valentino Rossi ile 2017-2018 yıllarında da çalışmaya devam edeceğini duyuran Yamaha, gelecek Movistar Yamaha MotoGP’nin pilot takımını, ikinci pilota yönelik hizmetlerin güvence altına alınmasından sonra duyuracak.”

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

MotoGP: Amerika Yarış Sonuçları

MotoGP: Jerez GP’si Sıralama Sonuçları

REKLAM