Kaçırılmayacak Bir Fuar, Intermot Köln Motosiklet Fuarı!

Etkinlik Yazar: Özlem Köseoğlu

Kaçırılmayacak Bir Fuar, Intermot Köln Motosiklet Fuarı!

Milano EICMA fuarından sonra dünyanın ikinci büyük motosiklet fuarını, 20 gün sonra Almanya’nın gözbebeği Köln kentinde “Tam Gaz” yaşamaya hazır mısınız? 5 ile 9 Ekim 2016 tarihleri arasında, dünyanın çeşitli yerlerinden binlerce motosiklet tutkununun Intermot Köln Fuarı’nda buluşmasının tek sebebi; sadece iki teker aşkı…

Dünyanın farklı bölgelerinden gelmesi beklenen yaklaşık 1,000 üretici, 200,000’e yakın ticari ziyaretçi, yaklaşık 100 ülkeden gelecek motosiklet tutkunu ve medya temsilcisinin ziyaret etmesi planlanan Intermot, motosiklet sektörünün en önemli etkinliklerden birisi. Fuar, özellikle Milano’daki EICMA Fuarı’ndan sonra dünyanın ikinci büyük motosiklet fuarı olmasıyla sektörde ayrı bir öneme sahip. Intermot, yani bir diğer deyişle “International Motorcycle, Scooter and E-Bike Fair”- “Uluslararası Motosiklet, Scooter ve E-Bike Fuarı”, geçtiğimiz senelerde Kawasaki Ninja H2R ve BMW S1000RR gibi bazı can alıcı modellerin de tanıtımının yapıldığı bir fuar.


Kaçırılmayacak Bir Fuar, Intermot Köln Motosiklet Fuarı!  1. İçerik Fotoğrafı

Intermot BMW S1000RR Dünya Prömiyeri


Fuar süresince pek çok köklü firma hem motosiklet hem yan ürün hem de aksesuar anlamında yenilikçi ve heyecan verici geniş ürün yelpazesini, Intermot Fuarı ziyaretçilerinin beğenisine sunacak. Fuarda, sektör devlerinin yanı sıra küçük çaptaki kıyafet, yedek parça ve aksesuar üreticileri de halı hazırdaki koleksiyonları, yeni ürünleri ve yeni trendleri ile fuardaki yerlerini alacaklar.


Kaçırılmayacak Bir Fuar, Intermot Köln Motosiklet Fuarı!  2. İçerik Fotoğrafı


1998 senesinden itibaren düzenlenen bu eşsiz fuarın etkinlik programında, test sürüşleri, yarışlar, custom sevdalıları için Intermot Custom Bölümü, E-Scooter, E-Bike meraklıları için E-Motion Bölümü, nefes kesici stunt şovlar ve demo sürüşler gibi ziyaretinizi unutulmaz kılacak çeşitli pek çok aktivite bulunuyor. Intermot’un renkli atmosferi bir yandan sizi büyülerken bir yandan da yeni bir şeyler almanız için iştahınızı arttıracağa benziyor. Ayrıca daha detaylı program açıklandığında, sizlerle paylaşıyor olacağız. Bu görkemli fuarın kapısı, 5 Ekim’de ticari ziyaretçilere, 6 ile 9 Ekim arasında ise tüm ziyaretçilere açık olacak. (Saat Bilgileri: 7 Ekim Cuma, sabah 9.00 – akşam 20.00, diğer günler ise sabah 9.00 – akşam 18.00)

 

Fuar Biletleri: Intermot’un web sitesinde “Ticket Shop” adıyla “Bilet Mağazası” kısmına giriş yaparak biletinizi önceden almanız mümkün. Bunun yanı sıra bir diğer seçenekte fuara geldiğinizde gişeden temin etmek. Fakat “Ticket Shop” tan almanın az da olsa daha uygun fiyatlı olduğunu söylemeden geçmeyelim. Detaylı fiyat bilgisini aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.


Kaçırılmayacak Bir Fuar, Intermot Köln Motosiklet Fuarı!  3. İçerik Fotoğrafı

Fuar Detaylı Bilet Bilgisi


Ayrıca Intermot yetkilileri oldukça düşünceli bir fikir ile fuar giriş biletlerini, birkaç istisna hariç pek çok toplu halk taşımasında işe yarayacak şekilde düzenlemiş. Özellikle giriş biletleri, otobüs, tren, metro ve Köln bölgesel tren hattı VRS gibi toplu taşımalarda geçerli olacak şekilde organize edilmiş.


Kaçırılmayacak Bir Fuar, Intermot Köln Motosiklet Fuarı!  4. İçerik Fotoğrafı

Fuar Alanına Yakın Olan Köln Messe/Deutz Durağı


Nasıl gidilir?: Alternatif 1: Öncelikle İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Köln Havalimanı’na Türk Hava Yolları’nın aktarmasız uçuşları olduğunu belirtmekle söze başlayalım. 3 saat 20 dakikalık bir yolculuğun ardından sırada fuar alanına ulaşmak var. Telaşa gerek yok çünkü Köln Bonn Havaalanı ile Koelnmesse’de bulunan Intermot Fuar alanının taksi ya da kiralayacağınız bir araba ile 15 kilometrelik bir mesafede olduğunu söyleyelim. Toplu taşımadan yana iseniz, Köln Havalimanı’ndaki Köln/Bonn Flughafen istasyonundan, Deutsche Bahn trenleri ile 12 dakika içerisinde 3 durak sonunda fuar alanının hemen yanındaki Köln Messe/Deutz durağına varabiliyorsunuz. Tren bileti için:https://www.bahn.de/p_en/view/index.shtml .Bu durak ile fuar alanı 1,5 km mesafede, yürümekten yana sıkıntınız yoksa ya tabana kuvvet ya da taksi ile çok kısa bir yolculuk sonunda fuar alanına varabilirsiniz.

 

Alternatif 2: İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Lufthansa’nın 3 saat süren aktarmasız Frankfurt’a uçuşları, fiyat olarak Köln uçuşlarının neredeyse yarısı. Sonrasında, Frankfurt Havalimanı’ndan fuar alanına ICE non-stop trenleri ile 1.30 saate yakın bir sürede ulaşabiliyorsunuz. Bu da pratik ve kullanılabilir diğer bir seçenek olarak aklınızda bulunsun.

 

Alternatif 3: Bu kez de Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Frankfurt Havalimanı’na Türk Hava Yolları’nın 3 saat 25 dakika süren aktarmasız uçuşları ile yine Köln uçuşlarının yarı fiyatına uçma şansınız bulunuyor. Geri kalan yol hikayesi Alternatif 2’deki gibi.

 

Munich Havaalanı, Köln’e ve fuar merkezine 6 saat mesafede olduğundan, Munih uçuşunun seçenekler arasında bulunması biraz zor. Ayrıca İstanbul Atatürk Havalimanı - Dusseldorf uçuşlarına baktığımızda ise Köln uçuşlarına yakın yüksek rakamları görüyoruz. Aynı şekilde Sabiha Gökçen - Dusseldorf Havaalanı’na göz attığımızda yine yüksek fiyatlarla karşılaşıyoruz, yani doğal olarak bu seçenekler, pek mantıklı görünmüyor.


Kaçırılmayacak Bir Fuar, Intermot Köln Motosiklet Fuarı!  5. İçerik Fotoğrafı


Köln Genel Bilgi: Bu arada gitmişken, Köln’ün kültür kokan müzeleri, Roma tarihinden kalan kiliseleri, tarihi belediye binaları, mimari güzellikleri, yemyeşil park ve bahçelerini de görmeden geri gelinmez. Şehrin göbeğinden geçen nehir sayesinde düzenlenen çeşitli nehir turları ve şehir turları ile tüm güzellikleri keşfetmeniz mümkün. Tabii ki Intermot’tan fırsat bulabilirseniz… Detaylı bilgi için:http://www.cologne-tourism.com/   

 

Konaklama: Doğal olarak fuar alanının çevresinde toplam 90,000 yatak kapasiteli basitinden en lüksüne pek çok otel alternatifi bulmak mümkün. Fuar tarihlerinde otellerin çok yoğun olacağını da hesaba katarak günlüğü 55 ile 140 USD arasında değişen otellerden birinde önceden rezervasyonunuzu yaptırmanızı tavsiye ederiz. İlgili sitede arama yaparken kalacağınız kısma “Messe-Kreisel, Cologne, Germany” ya da “Köln Messe/Deutz İstasyonu” yazarsanız fuar alanının çevresindeki otelleri görebilirsiniz. Otel rezervasyonu için: http://www.booking.com/

  

Önemli bir bilgi olarak fuar dönemlerinde, uçak biletleri ve otellerin önceden ayarlanmasının her zaman olduğu gibi daha az masraf yarattığını belirtmekte fayda var... 

Fuar detayları için: http://www.intermot-cologne.com 

YORUMLAR