in

KAFADAN KASK ALMAYIN!

Yazar: Showmen

Kask almayı düşünüyorsanız, size zamanınızı mümkün olduğunca fazla kask denemeye ayırmanızı tavsiye ediyoruz. Ancak böylece size en uygun kaskı seçebilirsiniz

Her kafa şekli farklıdır, dolayısıyla size uygun uyumu bulmanız adına birkaç ipucunu bir araya getirdik.

KAFADAN KASK ALMAYIN! 1. İçerik Fotoğrafı
1. ÖLÇÜMLERİNİZİ YAPTIRIN
Güvenliğiniz kafadan beden tahmin etmek için fazla önemli. Herhangi bir ürün denemeden önce tam kafa boyutunuzu öğrenmeniz şart. Kulağınızın hemen üzerinden kafa çevrenizi ölçün ve alından bir ölçüm alın. Bu ölçüm markaların tipik bedenlerine göre seçim yapabilmek için güzel bir başlangıç (daima aklınızda tutun ki bir markadaki medium ile başka bir markadaki medium aynı olmayabilir.) Doğru uyum son derece önemli, dolayısıyla hayallerinizin kaskı stokta kalmamışsa başka bir beden için çabalamayın.
 
2. DENEYİN
Tamam, artık denemelik bir kask seçtiniz. Şimdi onu kafanıza geçirin ve çene kemerini kaska boynunuz beraberinde iki parmağınızı sığdırabilecek şekilde takın. Eğer kemeriniz klipsliyse lütfen zamanınızı ayırın ve ayarlayın. Bittikten sonra kaskı bütün kafanızda hissediyor olmanız lazım, fakat kasktaki baskı noktaları sizde kırmızı izler de bırakmamalı. Mutluluğa erdikten sonra, lütfen birkaç dakika daha kaskı üzerinizde tutun ve konforundan emin oldun.
 
3.UYUMU KONTROL EDİN
 
Kaskın kemerlerini sıkın ve kaskı sağa sola çevirmeye çalışın. Eğer tam yüz korumalı bir kaskınız varsa yanaklarınız da kaskla beraber hareket ediyor olmalı. Eğer yanak pedleri ile rahat bir şekilde uyum içerisindeyken kask hareket ediyor ya da kayıyorsa, muhtemelen yanlış bedendir. Şimdi kaskı ileri-geri hareket ettirmeye çalışın, yine benzer bir kayma ya da hareket etme durumu varsa yanlış beden demektir.
 
4. ÜZERİMİZDE KALACAK MI?
 
Şimdi ise alacağınız kaskın bir kaza esnasında üzerinizde kalıp kalmayacağını merak ediyorsunuz. Çene kemerinin sıkılığından emin bir şekilde kafanızı öne eğin. Birinden kaskı kafanızdan, kaskın arkasından çekerek, çıkarmaya çalışmasını rica edin. Eğer mağazada yuvarlanarak çıkmayı başarıyorsa emin olun kazada da çıkacaktır.
 http://www.motosikletim.com.tr/Kasklar,LA_202-2.html#labels=202-2

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Arai 2014 TT(Tourist Trophe) Yarış Kaskı

Kask Alırken Neye Dikkat Etmeli?

REKLAM