in

Kask Alırken Neye Dikkat Etmeli?

Yazar: Teoman Cem Katoğlu

Eğer ikitekere geçiş yaptıysanız bütçenizin ilk alımlarda oldukça çok sayıda malzemeyi kapsayabilmesi lazım. En önemli malzemelerinizden biri ise belki de yüzlerce liraya mal olabilecek kaskınız.

Fakat mağazalarda tozlu rafların arkalarında bekleyen sezon sonu veya üretimden kalmış bazı ürünler oldukça karlı fiyatlara sizleri beklemekte. İyi ama, bu ürünler gerçekten yeni sezonun “taze” ürünleri ile aynı formda ve dayanıklılıkta olacak mı?

Kask Alırken Neye Dikkat Etmeli? 1. İçerik Fotoğrafı

Kask ömrünü anlamamız için her hangi bir zor ve hızlı kural yok, bu yalnızca kaskın bizzat başına gelmiş olanlara bağlı.  Bir kask eğer üretimden, saklamadan ya da benzer sebeplerden deforme ise o halde ömrü kısa olacaktır. Fakat açılmamış kutusunda, dokunulmamış üründe sorun yoktur.

Kask Alırken Neye Dikkat Etmeli? 2. İçerik Fotoğrafı

Sıfır bir kaskın ömrü kullanılmaya başladığı gün ile başlar. Bu sebeple sabit sıcaklıkta karanlık bir depoda muhafaza edilmiş yıllar önce yapılmış olan bir kaskı dahi gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Üreticilerin tavsiyesi olan beş yıllık ömür ise bütün giy-çıkar ve benzeri günlük işlemlerin bir “ortalaması” olarak verilir. Bütün düzgün muhafaza edilmiş kasklar sıfırdır ve eğer giyilmiş, çıkarılmış ve kullanılmışsa bu bölgelerinde mutlaka belirgin izler taşıyacaktır. Eğer düşürdüyseniz ya da kaza geçirdiyseniz derhal polistren şok emici desteklerin durumlarını, değişim gerektirip gerektirmeyeceğine karar vermek üzere denetlemeniz gerekmektedir.

http://www.motosikletim.com.tr/Kasklar,LA_202-2.html#labels=202-2

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

KAFADAN KASK ALMAYIN!

İnanılmaz HD100 Batman Kaskı!

REKLAM