Kask inceleme:LS2 FF323 Replica Isaac Vinales Kask İnceleme

Kask Yazar: Alişan Fidan

Kask inceleme:LS2 FF323 Replica Isaac Vinales Kask İnceleme

Köklü üretici LS2’nin yeni çıkarttığı üst düzey LS2 FF323 Replica Isaac Vinales Kaskını Özen Motor’dan uzun dönem testi için aldık. Uzun dönem kullanım sonuçlarımız yazımızda.

Ekipman  inceleme  

Kask inceleme:LS2 FF323 Replica Isaac Vinales Kask İnceleme


Oval kafa şekline sahip kullanıcılar için üretilmiş olan FF323 Replica, oval bir başa sahip olduğum için bana tam uydu. Tek klikle hızlı şekilde çıkartılabilen vizör olayı çok hoşuma gitti. Yolda giderken hava karardığında benzinlikte durup şeffaf vizörü takma işlemini 1 dakika içinde halletmek güzel bir duygu. Çok az rüzgar sesi alması ayrıca iyi. Uzun yola çıktığımda sıfır rüzgar sesi için kulak tıpası takıyorum fakat bu yazımızın konusu değil...


Kask inceleme:LS2 FF323 Replica Isaac Vinales Kask İnceleme 1. İçerik FotoğrafıVizör o kadar geniş ki! Bu geniş vizörün yararını sadece pistte değil aynı zamanda yolda giderken de fazlasıyla gördüm. Sanki kask yokmuşçasına geniş bir görüş alanına sahip olmak, günlük sürüşlerde insanı daha rahat hissettiriyor. Yukarıdan geçen kuşları kafanızı kaldırmadan gözlerizle biraz yukarı bakarak takip etmek çok güzel bir duygu. Pistte ise tam şekilde motosikletin üstüne kapandığınızda veya virajda yere sarktığınızda önünüzü görmek için extra bir çaba sarf etmiyorsunuz. E tabi bu da daha konsantre olmanızı ve hatta arkadaşınızla didişme halindeyseniz bir adım önde olmanızı sağlıyor...


Kask inceleme:LS2 FF323 Replica Isaac Vinales Kask İnceleme 2. İçerik FotoğrafıGörüş açısı demişken vizörde kullanılan malzemenin kalitesinden de bahsedelim. Her kullanışımdan sonra mutlaka vizör ve kask temizleyici ile temizliyorum. Neredeyse her gün temizlememe rağmen vizörde çizik veya solma oluşmadı. Çizilmeye dayanıklı ve kalın policarbonate vizörler işini başarıyla yerine getiriyor. Gündüz kullandığım siyah vizör güneş ışınlarını filtreleme konusunda çok başarılı. Güneşin karşıdan direkt size vurduğu saatlerde bile oldukça iyi. Simsiyah vizörün görüntüsü kaskın siyah-sarı-kırmızı renk kombinasyonuna mükemmel oturuyor. Normal şeffaf vizöründe ise tear-off şerit kullanılabiliyor.


Kask inceleme:LS2 FF323 Replica Isaac Vinales Kask İnceleme 3. İçerik FotoğrafıHavalandırma kanallarını açtığınızda kaskın içine iyi miktarda hava giriyor. Çenenin hem önünde hem de arkasında bulunan iki hava kilidini birden açtığınızda gelen hava sizi oldukça serin tutuyor. Kaskın arkasındaki spoilerı ise yüksek hızlardaki performansı ile takdirimi kazandı. Naked bir motosiklette 200+ hızlarda giderken hiçbir sallama emaresi yoktu. Hatta o kadar stabil ki, yine bir naked motosiklet ile karşıdan deli gibi esen rüzgara inat yüksek hızda ilerlerken başımı çevirdiğimde bile kendini hiç bozmadı.Özellikle yaz aylarında uzunca süreler kullanınca mutlaka terliyorsunuz ve kaskınızı temizlemeniz gerekiyor. Burada işin içine tamamen sökülebilen iç padler devreye giriyor. Tamamen sökülebilmesi benim gibi hijyen konusunda titizseniz önemli bir satın alma özelliği olabiliyor. Kolayca çıkarılıp takılabilmesi ise büyük bir artı. Ayrıca beraber geçirdiğimiz 4 ayın ve bir çok yıkama temizleme operasyonunun ardından padlerin sertliklerini yitirmemiş olması kaliteli malzemeden yapıldığına dair bir gösterge. 1390 gramlık ağırlığı, geniş vizörü, çok iyi rüzgar stabilitesi ve uygun fiyatına rağmen tricomposite fiberglass dış kabuk kullanılması ile öne çıkan bu kaskı, renkli tasarımla da aranız iyiyse mutlaka öneriyoruz.


Kask inceleme:LS2 FF323 Replica Isaac Vinales Kask İnceleme 4. İçerik Fotoğrafı


YORUMLAR