in

Katar’da, ‘Forward’ Rüzgârı

Yazar: Ahmet TEZCAN

Katar Losail International Circuit’te gerçekleşen 3 günlük MotoGP sezon öncesi testlerinde, zirve adamı Aleix Espargaro ve deneyimli takım arkadaşı Colin Edwards test performanslarından memnunlar.

Aleix’in küçük kardeşi Pol, sol köprücük kemiğini kırmış olmasına rağmen Espargaro kardeşler için durum şu an için gayet olumlu gözüküyor. Pol’un, iki hafta içerisinde sezona hazır bir şekilde geri döneceğini kaza için hazırladığımı hususi haberde belirtmiştik. Aleix Espargaro; sezon öncesi testleri, geçen yıl Jorge Lorenzo’nun zamanlamasından 0.160 saniye geride kapattı. NGM Forward Racint takımı sürücüsü, Sepang’da yapılan testlere de katılmıştı ve iki hafta sonra başlayacak sezon için motosikletin mükemmel hazırlanmasına odaklanmış durumda. Espargaro, testlerin son gününde gerçekleşen simülasyonun 22 turunda daha hızlı olabileceğini düşündü.

Katar'da, 'Forward' Rüzgârı 1. İçerik Fotoğrafı

Aleix, “Bugün başardığımız iş için gerçekten mutluyum. Tek turda hızlıydım ama daha güçlü bir sürüş gerçekleştirebilirdim. Geçen yıl Lorenzo’nun zamanını yakaladığım için mutluyum. Ayrıca kendimden eminim ve dikkatimi önümüzdeki yarışa yoğunlaştırdım.” dedi. Testin son günü, önceki günden daha hızlı olan Edwards için de olumlu geçti. Bileşik klasmanda toplam 31 tur tamamlayan Edwards, testi 1’55.978’lik Cuma gününden bir saniye daha iyi olan zamanlamasıyla kapattı.

Katar'da, 'Forward' Rüzgârı 2. İçerik Fotoğrafı

Teksaslı sürücü: “Testin üç gününden de memnunum. Tur zamanımı arttırdım ve motosiklete daha fazla hakim olmayı başardım. Bugün (9 Mart), daha iyi bir sonuç elde etmek için elektronikler üzerinde çalıştık. Daha da iyileştireceğimize inanıyorum ki zaten şu an bir adım daha ilerideyiz. Motosikletimle problemim yok yeni sezona odaklandım.” dedi. 

İlginizi Çekebilir
MotoGP Teruel GP: Kazanan Morbidelli

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Bradl, İki Kazanın Ardından Dördüncü Sırada

Smith, Kış Testlerinden Olumlu Ayrıldı

REKLAM