in

Kawasaki Concept J

Yazar: Batuhan Emrem

Yeni scooter modeli J300 ile özellikle şehir içi ulaşıma “yeşil” bir çözüm sunan Kawasaki, Concept J ile de bu kez aynı amaç için 4 teker üzerine düşüyor.

Elindeki bütün kozları Milan’da kullandığı düşünülen Kawasaki, Tokyo’da da motosiklet severleri şaşırtmaya devam ediyor. Özellikle Japon markaların büyük önem verdiği Tokyo Motosiklet Fuarı’nda elektrikle çalışan 4 tekerlekli bir araç olan Kawasaki Concept J tanıtıldı. Araç her ne kadar 4 tekerlekli olsa da bir ATV’den daha çok bir motosiklete benziyor. Önde daha geniş iki, arkada ise birbirine daha yakın olarak konumlandırılmış iki adet tekerlek ile fark yaratan modelin oturuş pozisyonu bir spor motosiklettinkine benziyor.

 

Kawasaki Concept J 1. İçerik Fotoğrafı

 

Aracın en farklı özelliği ise hızına göre şekil değiştirmesi. Concept J’nin sürati arttıkça arka tekerlekler birbirlerine daha yakın hale gelirken aynı zamanda aracın gövdesi de sünerek daha uzun bir yapıya sahip oluyor. Böylece sürücünün gövde üzerinde daha da fazla yatmasına imkan vererek aerodinamik bir geometri oluştururken aynı zamanda virajlarda bir motosiklet gibi dönme yeteneğini de korumuş oluyor.

 

Kawasaki Concept J 2. İçerik Fotoğrafı

 

Concept J şu an için “geleceğin motosikleti” kategorisine girse de, bir örneğinin canlı şekilde sergilenmesi bu geleceğe yakın zamanda ortak olacağımızın bir müjdecisi.

 

İlginizi Çekebilir
Triumph Scrambler 1200 Bond Edition Tanıtıldı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

2014 BMW K 1600 GTL Exclusive

Suzuki Recursion

REKLAM