Kawasaki’de 2014 Özel Sürprizleri

Yeni Model Yazar: Batuhan Emrem

Kawasaki’de 2014 Özel Sürprizleri

Akashi’li firma, 2014 yılını ZZR 1400 ve Ninja 300 modellerinin özel serileri ile karşılamaya hazırlanıyor.

Z1000 SX modelini, uyguladığı küçük dokunuşlarla 2014 yılına hazırlayan Kawasaki, yılın sonlarına doğru markanın en kaslı sportifi olan ZZR 1400 ve Ninja 300 modellerinin iki özel serisi ile yeniliklerine devam ediyor. Ninja 300 Special Edition adını taşıyan bu modelde mekanik olarak herhangi bir geliştirme veya modifikasyon bulunmuyor. Onu diğerlerine göre özel yapan ise Superbike yarışlarında markayı temsil eden abisi ZX-10R’ninkine benzeyen gövde rengi ve jantlardaki kırmızı şerit.

Kawasaki’de 2014

Kawasaki Avrupa Genel Direktörü Yasushi Kawakami : “Dünya Superbike Şampiyonası’nda yarışan Ninja ZX-10R’a benzeyen bir motosikleti sürmek eminiz ki çok büyük çekicilik yaratacaktır.”

Çıktığı ilk andan itibaren abisine benzerliğiyle ilgi toplamayı başaran Ninja 300 özellikle ileride bir Ninja ZX-10R kullanmak isteyen gençlerin büyük beğenisini kazanacaktır.

Kawasaki’nin sportif modellerinde yaptığı  asıl değişiklikleri, Avrupa’da ZZR 1400 Amerika’da ise Ninja ZX-14R adıyla satılan modelde görmek daha mümkün. Öyle ki adından da anlaşılabileceği gibi ZZR 1400 Performance Sport üzerinde estetik farklılıklar kadar mekanik olarak geliştirmeler de barındırıyor.  Motosikletin arka amortisörü ayarlanabilir Öhlins TTX ile değiştirilirken mevcut egzozların yerini titanyum Akrapoviç’ler almış, elbette bu sayede motosiklet birkaç kilogram daha zayıflaması da sağlanmış. Ön camı karartılan ZZR 1400 Performance Sport aynı zamanda yeni bir sele kaplamasına sahip. Ayrıca gösterge panelindeki çerçeveleri de  bu özel seride siyah renkte.

Kawasaki’de 2014

Kawasaki’nin yeni sürprizleri  sporcuları için şimdilik böyleyken elbette asıl büyük sürprizlerin önümüzdeki zamanlarda Milan’da karşımıza çıkmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.

 

 

YORUMLAR