Kawasaki'den ER-7 Gelebilir!

Yeni Model Yazar: Ahmet TEZCAN

Kawasaki'den ER-7 Gelebilir!

Kawasaki, ER-6f ve ER-6n modellerinin kapasitelerini arttırarak 700cc'lik paralel ikiz motorlu bir ER-7 serisi mi çıkaracak? Bu sorunun cevabı haberin devamında...

Kawasaki, ER-6f ve ER-6n modellerinin kapasitelerini arttırarak 700cc'lik paralel ikiz motorlu bir ER-7 serisi mi çıkaracak? Evet olabilir; bu söylenti ER-6n gibi modellerin oldukça popüler olduğu Fransa'da dönüp durmakta ki kulağa hoş geldiği söylenebilir.


ER-6, piyasaya sürüldüğünden beri her alanda kazanan taraf oldu. Şasisi ve tasarımı yıllar boyunca kapsamlı bir şekilde elden geçirilse de 71 beygir gücündeki motoruna bu kadar ilgi gösterilmedi. Muhtemelen ekstra bir 50cc ve yeni jenerasyon elektronik sistemler, motosikletin birkaç nesil daha mücadele etmesi için ihtiyacı olan şeylerdi.


Kawasaki ER-6n

Kawasaki'den ER-7 Gelebilir! 1. İçerik Fotoğrafı


Euro4 emisyon yönetmelikleri tüm Avrupalı motosikletler için 2016 yılından itibaren, mevcut motosikletler için ise 2017'den itibaren geçerli olacak iken, bu durum orijinal olarak Euro3 emisyon kurallarına göre tasarlanmış ER-6'nın motorunun güncellemesi için iyi bir fırsat. Ayrıca performansı garantilemek için kapasiteyi biraz arttırmaktan daha iyi bir yol olabilir mi?


Nihayetinde dikkat edilmesi gereken şey ise Fransız basınının 2008 yılında ER-7 hakkında bir öngörüde bulunduğudur ki bu öngörü gerçek olmadı. Yine de tartışma bu sefer mantıklı ve yeniden tasarlanmış, yeniden yapılandırılmış ER-7n ve ER-7f'in fiyatının hayal etmesi zor olacak şekilde çekici olacağı yönünde.

YORUMLAR