Kawasaki'den Rickey Gadson'a Özel Custom H2!

Custom Yazar: Ahmet TEZCAN

Kawasaki'den Rickey Gadson'a Özel Custom H2!

Drag yarışlarının efsanevi ismi Rickey Gadson'a Kawasaki'den Custom Ninja H2.

Kawasaki, 11 kez drag yarışları şampiyonu olan Rickey Gadson için kişiselleştirilmiş bir Ninja H2 tasarladığını duyurdu. New York Uluslararası Motor Show'da görücüye çıkan Rickey Gadson'a özel hibrid Ninja H2, drag yarışlarının özel ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde bir makine.

 

Kawasaki'den Rickey Gadson'a Özel <a href=Custom H2! 1. İçerik Fotoğrafı">

 

Göze en çok çarpan fark ise Adam's Performance'ın geliştirilmiş ve boyu 171 cm'ye ulaşan Strong Arm maşası oluyor. Makinenin arka jantı, orjinalinin yerine Brock's Performance'ın karbonfiber BST jantıyla değiştirilmiş. Ön tarafta ise Ninja H2'nin orijinal jantı bırakılmış. Arka jantın karbon fiber olması Rickey Gadson'un söylediğine göre motosikletin ağırlığını 5.5 kg kadar düşürmüş.

 

Kawasaki'den Rickey Gadson'a Özel Custom H2! 2. İçerik Fotoğrafı

 

Diğer eklentilere gelecek olursak; bunların arasında JRI arka süspansiyon ve gidona monte edilmiş havalı vites değiştirici bulunuyor. Ayrıca bu havalı vites değiştirici H2'nin standart hızlı vites değiştiricisiyle kombine olarak çalışıyor. Bunların dışında kişiselleştirilmiş bu Ninja H2, orijinaliyle aynı makine.

 

 

Kuzey Carolina'da bulunan Rockingham Dragway'da gerçekleştirilen test sürüşünde Gadson, custom motosikletiyle çeyrek mil mesefade 8.213 saniyede 267.92 km/s hıza ulaştı.

YORUMLAR