Kawasaki'den Süper Şarjlı Konsept: Spirit Charger!

Yeni Model Yazar: Ahmet TEZCAN

Kawasaki'den Süper Şarjlı Konsept: Spirit Charger!

Kawasaki, 2015 Tokyo Motor Show'da süper şarjlı konsepti Spirit Chargerı görücüye çıkardı.

Kawasaki Ninja H2 ve Kawasaki Ninja H2R ortaya çıktığında, bunun mecburi indüksiyonlu tek model olmayacağı tahmin edilmişti. Bunu doğrulayacak belirti ise Kawasaki'den geldi.


2015 Tokyo Motor Show'da Kawasaki SC-01 "Spirit Charger" konsepti görücüye çıkınca, Kawasaki'nin S2 modeli için ilk ipucunu gösterdiğinden şüphelenildi. S2'nin, Kawasaki'nin özel süper şarjlı dizaynı ile yaratılmış bir 650cc'lik motora sahip olması bekleniyor.


Kawasaki'den Süper Şarjlı Konsept:


"Spirit Charger" konsepti, H2 ya da H2'ye göre daha yumuşak bir tasarıma sahip fakat süper şarjlı bir motora sahip olduğu için güç konusunda tatmin edici olacaktır.


Bu konseptin ağırlığı merak konusu çünkü Ninja H2 oldukça ağır bir motosikletti. Mecburi indüksiyonlu motosikletlerin arkasındaki prensip, daha hafif olanlara nazaran daha güçlü olmaları. 


Konseptin ilgi çekici olan bir diğer yönü ise paralel ikiz bir motora sahip olmayışı. Esasen "Spirit Charger" konseptini büyük olasılıkla H2'de olduğu gibi sıralı dört silindirli bir motor ile göreceğiz ki bu da Kawasaki'nin süper şarjlı teknolojisini ölçeklendirme şeklini gösteriyor.


Tokyo Motor Show devam ettikçe konsept hakkında daha fazla bilginin ortaya çıkacağı bekleniyor.

YORUMLAR