in

Kawasaki Hybrid Motorlar İçin Çalışıyor

Kawasaki Hybrid Başlık

 Daha çevreci ve verimli olması nedeniyle üstüne sıkça çalışmalar yapılan hybrid teknolojisini ilerleyen zamanlarda Kawasaki motosikletlerinde görmemiz mümkün. Yeni ortaya çıkan patentlere göre Kawasaki Hybrid motorlar üzerinde çalışıyor. Japon marka bu sayede yüksek beygir gücü üretmeye devam ederken tüketimi bir hayli düşürebilir. 

Kawasaki Hybrid Motorlar İle Yüksek Tork Elde Edebilir

 Elektrikli motor özellikle tork anlamında içten yanmalı motorlara göre çok daha üstünler. Bu yüksek tork sayesinde, çok yüksek son hızlara ulaşılmasa bile, kalkış ve hızlanmalarda motosikletten oldukça iyi performans elde edilmesi mümkün. Kawasaki Hybrid motorlar ile hem bu deneyimi yeni modeline taşırken aynı zamanda içten yanmalı bir motor ile menzil sorunlarının da önüne geçiyor. 

Kawasaki Hybrid
Gaz kolunda bulunan düğme ile ekstra güç elde etmek mümkün

 Patentlerde gaz kolunu yakından inceleme şansı da buluyoruz. Gelen bilgilere göre kolda bulunan düğmeler yardımı ile motor modlarının seçimi yapılacak. Henüz kesin bir bilgi olmasa bile yayınlanan tabloya göre iki motorun da aynı anda kullanıldığı performans modu, elektrik motorunun sadece pili sarj etmek için kullanıldığı orta düzey bir mod ve aynı zamanda içten yanmalı motorun tamamen devre dışı bırakılarak sadece elektrikli motorun kullanıldığı bir mod görmemiz olası görünüyor. 

Motor Modlarının Tablosu
Motor Modlarının Tablosu

Güncel Kawasaki modelleri için Kawasaki Türkiye’nin sayfasını ziyaret edebilirsiniz.  

 Gaz kolunda bulunan düğmelerin hemen altında ise 36 numara ile gösterilen bir buton mevcut. Gelen dedikodulara göre bu buton elektrik motorundan ekstra güç istenildiğinde kullanılması için ‘boost’ butonu olarak kullanılacak. 

Hybrid Versys Yolda Mı?

 Günümüzde elektrikli motosikletlerin büyük bir kısmı pilden oluşuyor. Kawasaki Hybrid motoru için bu kadar büyük bir pil kullanmayacak olsa bile motor bloğunun bütün parçalarını motosiklet şasinde toplamak ciddi bir mühendislik çalışması gerektirecektir. Bu yüzden olacak ki Kawasaki Hybrid motosikleti için ‘Tourer’ tipi bir gövde hazırlığında. Eğer Kawasaki Hybrid model için yeni bir isim sunmazsa 2021 senesi için yeni bir ön süspansiyona kavuşan japon markanın sevilen modeli Versys bu bloğu alacak ilk model olabilir

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Toprak Başık WSBK Estoril

WSBK Estoril: Temsilcilerimizin Haftasonu

Honda Süperşarjlı Africa Twin Üstünde Çalışıyor

REKLAM