Kawasaki, Ninja H2'yi İkinci Kez Siparişe Açıyor

Yeni Model Yazar: Ahmet TEZCAN

Kawasaki, Ninja H2'yi İkinci Kez Siparişe Açıyor

2014 Kasım ayında siparişe açılan Kawasaki Ninja H2 hızla tükendi, Japon üretici 7 Nisan 2015'te tekrar sipariş almaya başladı.

7 Nisan 2015 tarihinde Kawasaki, Ninja H2 için ilave sipariş alacaklarını duyurdu. Ayrıca belirtmeliyiz ki bu ek siparişler pist motosikleti Ninja H2R için bu seferlik geçerli olmayacak.

 

Kawasaki, Ninja H2'yi İkinci Kez Siparişe Açıyor 1. İçerik Fotoğrafı

 

Kawasaki'nin Satış Departmanı Kıdemli Baş Yardımcısı Bill Jenkins, konuşmasında: "Ninja H2 motosikleti için ilk siparişler 2014 Kasım ayında alınmaya başlamıştı ve tüm motosikletleri kısa bir sürede satmış bulunuyoruz. Ancak bu siparişler, medya organlarının motosikleti test etmesinden ve H2'nin Progressive International Motorcycle Show (İlerici Uluslararası Motosiklet Şovu)'dan önceydi. Kapalı şov serilerinden ve medyanın motosiklete olan beğenisinin ardından toplumun talebi oldukça fazlaydı. Kawasaki Motors Corp. U.S.A de Kawasaki Heavy Industries Ltd. ile bir anlaşma yaparak Amerikalı müşterilerine supercharged Ninja H2'ye sahip olma şansını ikinci kez tanıdı." dedi.

 

2014 son baharında görücüye çıkan Ninja H2 ve Ninja H2R, Japonya'da Kawasaki Heavy Industries (Kawasaki Ağır Sanayi)'de özel sipariş üzerine üretiliyor. Her iki motosiklet de 998cc'lik 4 silindirli motora ve Kawasaki'nin bu modeller için üretilmiş özel supercharger'ına sahip. Ayrıca kafes iskelet ve tek taraflı maşa ilk kez Kawasaki tarafından bu motosikletlerde kullanılmış. Bunun yanı sıra motosikletlerin aerodinamik grenajı ayna gibi parlayan siyah bir boyaya büründürülmüş.

 

Kawasaki, Ninja H2'yi İkinci Kez Siparişe Açıyor 2. İçerik Fotoğrafı

 

Müşteri Sipariş Programı, 7 Nisan 2015 Salı günü başlayacak ve 21 Nisan Salı gününe kadar devam edecek. Motosikletlerin Mayıs sonu ve Haziran ayı içerisinde teslim edilmesi bekleniyor.

 

2015 Kawasaki Ninja H2'yi sipariş etmek isteyen müşteriler, bir Kawasaki bayii ile iletişime geçmeliler. Siparişi garanti altına almak için bir miktar depozito talep eden bayiiler, motosikletler geldiğinde müşterilerini bilgilendirecek.

YORUMLAR