in

Kawasaki Ninja, O bir Japon Kahraman !

Şık ve zarif görünüm, sınırlı sayıda üretilen 2015 Kawasaki Ninja 400, ne yazık ki sadece Japon piyasası için hazırlanmış güzel bir sürpriz ! Bu cümleyi okuduktan sonra nedir bu “Ninja 400” diye merak etmeden duramadığınızı duyar gibiyiz….O bir Japon. O bir Kahraman !

Kawasaki, başka yerlerde bulunması son derece zor olan modelleri lokal piyasaya süren tek üretici değildir. Aynı şekilde Honda ve Suzuki gibi markalar için de bu geçerlidir, fakat bazen belli başlı modeller, üretildikleri ülkelerde, diğer ülkelerde göreceği değerden kat ve kat daha fazla değer görmektedir.

 

Ünlü motosiklet üreticisi Japon Kawasaki de sadece Japon piyasası için hazırladığı Ninja 400 ABS modelini sergilemeye devam ediyor. Sadece Japonya ‘ da satışa sunulacak olan Ninja 400, altın elbisesi ile birlikte kombine edilmiş siyah zırhıyla, yollarda göz kamaştıracak.

 

Kawasaki Ninja, O bir Japon Kahraman ! 1. İçerik Fotoğrafı     

 

ABS nin standart olarak sunulduğu Ninja 400’ün, sürmesi son derece kolay ve bir o kadar da heyecan verici, spor cadde sürüş performansını şıklıkla birleştiren, agresif ve dengeli spor sürüşe sahip bir paket vaat ettiği belirtiliyor. Ninja 300 ile Ninja 650 arasındaki boşluğu dolduracak bir köprü oluşturacağı düşünülerek üretilen model, görünüş olarak Ninja 650 modeline oldukça benzese de silindir hacmi 399 cc olarak çift silindirli motora sığdırılmış. Başka bir deyişle Ninja 400‘ de kullanılan 43 beygir gücüne sahip olan motor, 72 beygir gücündeki ER-6N motorunun küçültülmüş versiyonudur.

 

Kawasaki Ninja, O bir Japon Kahraman ! 2. İçerik Fotoğrafı

 

Teknik denetimlerin ve kalite kontrollerin önemi, Japonların, içlerinde Kawasaki Ninja 400 ‘ ün de bulunduğu çok sayıda eşsiz motosiklet üretmelerini sağlıyor. Diğer yandan Japonya’ daki kurallar ve yasaların, yüksek kapasiteli motosikletlerin ruhsat almalarını oldukça zorlaştırdığı da bilinen bir gerçek. Bu nedenle Japonya ‘ daki motosiklet üreticileri, yüksek silindir hacmine sahip motorlar yerine göz alıcı ve özgün tasarımlara sahip motosikletler üretme yolunu tercih ediyorlar gibi görünüyor. Uzman görüşlerine göre, böylesine katı kurallar, Japon firmalarının en yenilikçi ve en hayranlık verici üreticiler olarak yollarına devam etmelerinde büyük önem taşımaktadır. Limitli sayıda üretilecek olan Kahraman Kawasaki Ninja 400 ABS ‘ nin, 5,550 £ ile 6,290£ aralığında bir fiyatla Japonya ‘ da piyasaya sürülmesi planlanıyor.

 

 

Kawasaki Ninja, O bir Japon Kahraman ! 3. İçerik Fotoğrafı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Ducati Diavel Titanium Sınırlı Sayıda Geliyor!

Project 156’nın Motoru Yayınlandı

REKLAM