in

Kawasaki Scooter İle Geliyor: 2014 Kawasaki J300!

Yazar: Batuhan Emrem

Kawasaki Milan’a sürprizlerle gelmeye devam ediyor. Dikkatler kısa süre önce yeni Z1000 üzerinde toplanmışken yeşiller yepyeni bir scooter haberi ile çıkageldi.

Kawasaki galerisine motosiklet almak için giren bir müşteri kendisine göre aradığı tipte bir şey muhakkak bulur. Enduro, naked, racing, tourer, cruiser ve hatta Versys gibi “hepsinden karışık olsun” diyenler için hibrid makineler bile firmanın kataloğunu doldururken, yıllardır, bir scooter almak için hevesle Kawasaki galerisine adımını atan her müşteri, motosiklet konusunda ilklere imza atmış ve harika makineler üretmiş olan bir markanın satış temsilcisinden scooter üretmediklerini duyduğunda boynu bükük şekilde geri dönmekteydi. Durum müşteri açısından böyle ilerlerken öte yandan işler Kawasaki’nin imajı içinse ayrı bir olumsuzluk taşımaktaydı, öyleki kendisi için kafalarda ister istemez “209 beygirlik Ninja ZX-10R yapmışsın ama bir scooter yapamamışsın” sesleri yükseliyordu.

Kawasaki Scooter İle Geliyor: 2014 Kawasaki J300! 1. İçerik Fotoğrafı

 

Kawasaki haricinde 3 büyük Japon markanın hepsi scooter üretiyor ve hepsinin birden fazla modeli mevcut. Scooterların kullanışlılığını ve pazardaki yerini göz ardı etmek ise olanaksız. BMW gibi motosiklet sektöründe her daim “büyük oynayan” bir markanın bile scooter üretme kararı alması bu gerçeği doğrulayan en büyük örnek. İşte durum böyle olunca Kawasaki de görünen o ki mühendisliğine ve tecrübesine güvenip derin bir nefes alarak kolları sıvamış ve scooter yapma işine koyulmuş. J300 adını verdiği bu model adından da anlaşılacağı gibi 300 cc’lik bir motora sahip olacak. Tasarımı ise buram buram Kawasaki kokuyor: sportif keskin çizgiler, agresif bir tavır ve “Ninjamsı” bakışlar… Fotoğraflardan anlaşıldığı kadarıyla J300’ün geniş ön konsolu ve ön camı sürücüsüne yeterli konforu sağlayacakmış gibi görünüyor, aynı şekilde sele için de hem sürücü hem de yolcu için rahat olduğu söylenebilir. Ön ve arkada kullanılan disk frenler yine Kawasaki’nin kullanmaya doyamadığı papatya formunda.

 

Kawasaki’nin bu yepyeni scooter’ı Milan’da tanıtılacak. Teknik özellikler ve fiyat gibi bilgiler henüz bilinmese de kesin olan şey J300, iyice kızışmış ve Yamaha T-max, Honda Forza 300 gibi çok güçlü rakiplerin olduğu bir rekabet ortamına giriyor. Durum böyleyken yeşiller bu cephedeki ilk mücadelelerinde işi sıkı tutarsa iyi ederler…

Kawasaki Scooter İle Geliyor: 2014 Kawasaki J300! 2. İçerik Fotoğrafı

 

 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Maceraya Devam: 2014 R 1200 GS Adventure

Honda CRF450 Rally Yenilendi.

REKLAM