Kazanan Aklın Yolu İki Teker!

Etkinlik Yazar: Motoron

Kazanan Aklın Yolu İki Teker!

Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından motosikletin tanıtılması, yaygın olarak kullanılması ve özellikle yeni filizlenecek fikirlerle motosiklet sporunun ve kültürünün gelişmesi amacıyla başlattığı proje yarışmasının ödül töreni İstanbul'da yapıldı.

 
'Motosikletli Yaşamı Tanıtma ve Yaygınlaştırma' konulu proje yarışmasını, 'Aklın Yolu İki Teker' adını verdikleri çalışmayla Nil Çokluk Cömert ve Özlem Mine Ceylan ikilisi kazandı. 25 proje arasında birinci olan ikili, ödüllerini Şişli'deki Mekkan İstanbul Restaurant'ta düzenlenen törenle aldı. Törene TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, TMF Yönetim Kurulu Üyesi Prof Dr. Yavuz Taşkıran, proje yarışmasının jürisinde yer alan Alev Altınkaynak ve Cem Batırbaygil ile Dr. Cem Çetin katıldı.

Kazanan  

Ödül tesliminin öncesinde düzenlenen basın toplantısında konuşan TMF Başkanı Uçar, şunları söyledi: "TMF olarak hedefimiz, motosiklet sporunun yayılması ve gelişmesi. Tüm ülke bazında yaygın olmasını istiyoruz. Ülkemizi dünya ve Avrupa parkurunda temsil edecek sporcular yetiştirmek istiyoruz. Bu noktada, gelecek yıllara ışık tutabilecek ve kültürün yayılmasına katkı sağlayacak projeyi aradık ve bir proje yarışması yapmayı gündeme aldık. 25 proje değerlendirmeye alındı. 'Aklın Yolu İki Teker' projesi, uygulanabilir ve yapılabilir, katkı sağlayacağına inandığımız proje olarak seçildi. Birincilerimiz hem para ödülü kazandılar hem de motosiklet kültürüne hizmet edecek bir proje gerçekleştirdiler."
 
Projenin mimarlarından Özlem Mine Ceylan da "Gençler ve motosikletle ilgili bir proje olduğunu görünce hoşumuza gitti. İletişim öğrencisi olduğumuz için branşımızla ilgili bir proje hazırlamak istedik. Birçok insanla görüşüp anketler yaptık, motosiklete bakış açısını araştırdık. Motosiklete karşı olumsuz ön yargıyı yok etmeye yönelik bir çalışma yaptık. Motosiklet kullananları değil, kullanmayan insanları hedef aldık" diye konuştu.
 
Nil Çokluk Cömert ise motosikleti bir yaşam biçimi haline getirmeyi hedeflediklerini dile getirerek, trafiği gittikçe yoğunlaşan İstanbul'da motosiklet kullanımının zamanla daha da gerekli hale geleceğini kaydetti.
 
Daha sonra ise Cömert-Ceylan ikilisine 5.000 liralık sembolik çeklerini, TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar ve TMF Yönetim Kurulu Üyesi Prof Dr. Yavuz Taşkıran verdi.

YORUMLAR