Kenan 2014 için Superbike'a hazırlanıyor

WSBK Yazar: Motoron

Kenan 2014 için Superbike'a hazırlanıyor

Milli şampiyonumuz Kenan Sofuoğlu, Aragon'da yapılan testlerde, Superbike kategorisinde yarışan Kawasaki Racing Team'in Ninja ZX-10R'ını denedi.

Kawasaki Racing Team ekibi Aragon'da yapılan testler sırasında WSS Şampiyonu Kenan Sofuoğlu'na Kawasaki SBK motosikletini kullanma şansını verdi. Şu an Kawasaki Mahi Racing Team India takımında Supersport kategorisinde mücadele veren ve 2012 yılında şampiyon olan yarışçımız Tom Sykes ve Loris Baz'ın kullandığı Ninja üzerinde geçirdiği yaklaşık 3 saatlik testin ardından motosikletle ilgili olumlu geri bildirimler verirken şu anda kullandığı standart halinden fazla değişmemiş Ninja ZX-6R ile tamamen Superbike için geliştirilmiş Ninja ZX-10R arasında özellikle elektronik ve saf yarış için üretilmiş ekipmanlar alanında büyük farklılık olduğunu belirtti.

 

Kenan 2014 için Superbike'a hazırlanıyor 1. İçerik Fotoğrafı

 

KRT Ninja'sı ile atılan turların ardından Kenan Sofuoğlu: “ Superbike motorunu deneme ve sürme fırsatını yarattıkları için Kawasaki'ye çok teşekkür ederim. Pistte geçirdiğim bu kısa sürede anladığım kadarıyla günümüzde Superbike makineleri, Supersport'takilere kıyasla bile oldukça fazla elektronik sisteme sahipler ve her yarışçıya göre ayrı olarak hazırlanıyorlar. Sanıyorum bunca elektroniğine neden gereksinim duyulduğunu anlayabilmek için pistte daha fazla gün geçirmem gerekecekti. Mahi Racing Team gelecek sezon Superbike'a geçmek istiyor, bu yüzden şimdi konuşulması gereken çok şey var. Kawasaki bu test ile benim için bir kapı açtı ve bu sebeple onlara ve takıma bu fırsat için çok teşekkür ederim. Kesin olan bir şey ise, Kawasaki Ninja ZX-10R şu anda bulunan en iyi Superbike'lardan birisi.” dedi.

 

Kenan 2014 için Superbike'a hazırlanıyor 2. İçerik Fotoğrafı

 

 

Ekip Şefi Pere Riba: “Kenan ile 3 saatlik bir sürüş yaptık. Her pilot Superbike'a geçerken bir adaptasyon sürecine ihityaç duyar çünkü bir Supersport ile Superbike özellikle virajlarda farklılık gösterir. Yapılan değişiklikler ve geçen kısa bir sürenin ardından Kenan bu farkı anlayıp uyum sağlamayı başardı.” şeklinde konuştu.

 

Takım Menejeri Guim Roda ise: “ 2012'deki üstün başarısından dolayı Kawasaki Avrupa Kenan için Superbike ile özel bir test ayarlamamızı istedi. Bunun bir nedeni de 2014 sezonunda Kawasaki pistlere daha fazla Ninja'yla çıkmayı planlıyor. Bu sebepten ötürü Kawasaki Racing Team olarak KME ve Dorna'yı da destekleyeceğiz. Ana sponsorlarımızdan bir de Mahi ve gelecek yıl Superbike'ta yarışmak istiyorlar. Bu Kenan'ı davet etmemizdeki bir başka nedendi.” dedi.

 

Mahi Racing Team Müdürü Amit Sandill'in sözleri ise: Kawasaki'nin Kenan için böyle bir fırsat yaratmasından ötürü çok mutluyum. Her şey bir yana Kenan şu anda 4. kez Dünya Şampiyonu ünvanını haketmeye odaklanmış durumda ve önünde ilk olarak bu görev var.” oldu.

YORUMLAR