Kenan'a Kötü Haber

WSBK Yazar: Motoron

Kenan'a Kötü Haber

Dünya Superbike ve Supersport Şampiyonası'nda şok karar!

FIM, Dünya Superbike Şampiyonası Organizatörü Dorna World SBK Organization (DWO) ve Jaypee Sports International LTD (JPSI)'nin 2013 Hindistan yarışının takvimden kaldırılmasına karar verdiğini duyurdu.

 

Buna göre daha önce gümrük işlemlerindeki yaşanan sıkıntı nedeniyle 17 Kasım 2013 tarihine ertelenen Hindistan yarışı hem Superbike hem de Supersport takviminden çıkarıldı. Böylece 2013 Dünya Superbike Şampiyonası 14 organizasyona düştü.

 

Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu'nun da mücadele ettiği Dünya Supersport Şampiyonası Amerika mücadelesine dahil olmadığı için bu kategoride 2013 sezonu yarış sayısı 13'e düşmüş oldu. Sürücüler kategorisinde 160 puana sahip İngiliz yarışçı Sam Lowes'un ardında 131 puan ile ikinci sırada yeralan Kenan Sofuoğlu'nun 29 puanlık farkı kapatma şansı da böylece iyice zora girdi. 4. Şampiyonluğu hedefleyen Kenan Sofuoğlu'nun 2013 şampiyonluğu için kalan 4 yarışta 29 puanlık farkı kapatması gerekecek. 

 

Bu arada daha önce Stock (STK) gruplarının start almayacağı belirtilen 15 Eylül İstanbul Park mücadelesinde STK yarışlarının gerçekleştirileceği bildirildi.

 

Dünya Superbike ve Supersport Şampiyonalarında sıradaki yarış  1 Eylül 2013 Almanya Nurburgring'de koşulacak.

 

Kenan'a Kötü Haber 1. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR