Kenan Avusturalya’da Sezona Şanssız Başladı

WSBK Yazar: Moe

Kenan Avusturalya’da Sezona Şanssız Başladı

3 kez dünya Şampiyonu olan Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu sezona kaza ile başladı.

Böylece WorldSuperSport kariyerinde Kenan,ilk defa sezona puan alamayarak başlamış oldu. 2006 yılında yaptığı kaza haricinde Philip Island taki yarışlarının hepsinde podyuma çıkmayı başaran Kenan ,kaza sonrası oldukça üzgün.

 

Yarışın ilk kısmında büyük bir mücadele veren ve liderliği alan Sofuoğlu ,daha 10. Tur olmadan piste başka bir sürücünün motorundan sızan yağ sebebiyle gösterilen kırmızı bayrakla yarışa ara verdi.

 

Kenan Avusturalya’da Sezona Şanssız Başladı 1. İçerik Fotoğrafı

 

Uzun süren pist temizliğinin ardından,yarış organizatörleri tarafından 5 turluk devam yarışının tamamlanmasına karar verildi. Bu kısa 5 turluk yarışın, startta hemen arkasında yer alan rakiplerine kazanmaları için daha fazla şans tanıyacağına inanan Kenan, arkasındaki kalabalıktan biran önce farkı açmak isterken lider sürdürdüğü yarışta düştü. Düşmesinin ardından yarışa yeniden başlayamayan milli sürücü sezonun ilk puanı için gözünü artık Aragon’a dikmiş durumda.

 

Kenan Sofuoglu: “Avusturalya’ya 5 tur yarışmak için gelemezsiniz.Kaza yaptım,çünkü ikinci startta arkamdakilerle farkı bir an önce açmak istedim .Çünkü bu beş turluk yarış ,pistteki herkes için heyecan verici bir hediye,ikinci bir şanstı. Sonuç olarak üzgünüm,çünkü antrenman turlarında en hızlı bendim ve gerçekten çok iyi bir iş çıkarmıştık.İlk yarışı kazanabilirdim ancak yarış durduruldu ve 5 turluk bir devam yarışı olacağı söylendi böylece herkes tam gaz atağa geçti.Ancak olan oldu, şimdi Aragon’daki ikinci yarışa odaklanıyoruz.”

 

Kenan Avusturalya’da Sezona Şanssız Başladı 2. İçerik Fotoğrafı

 

YORUMLAR