Kenan Donnington'da Şansızlıklardan Kurtulamadı!

WSBK Yazar: Ahmet TEZCAN

Kenan Donnington'da Şansızlıklardan Kurtulamadı!

Kenan Sofuoğlu (Kawasaki Mahi Racing Team India), Donnington'da ilk 20 tur boyunca liderliği elinde tutmasına rağmen yaşadığı sorun nedeni ile dördündü bitirdi.

Bu sezon başı şansızlıklardan kurtulamayan Kenan son yarışında gene bir şansızlık yaşadı, motosikletinde beliren bir duman nedeniyle yavaşlamak zorunda kaldı. Kenan, dumanın yine bir teknik problem sonucu geldiğini düşünerek yavaşladı ama gelen koku grenajla ön tekerleğin arasına bir parça sıkışmasından kaynaklanmıştı. Bu durum duman ve koku çıkmasına neden oldu. Kenan'ın durumu anlamak için yavaşlaması ile liderliyi kaybedip arka sıralara geriledi. Sonrasında gene hızlanan, ancak Kenan, podyumu çok küçük bir zaman farkıyla kaçırarak yarışı 4.sırada güçlü bir şekilde tamamladı.

 

Kenan Donnington'da Şansızlıklardan Kurtulamadı! 1. İçerik Fotoğrafı

 

Kenan, şampiyona genel sıralamasında Donnington'da başladığı yerden iki sıra yukarıda yani 7.sırada yer alıyor.

 

 

Kenan Donnington'da Şansızlıklardan Kurtulamadı! 2. İçerik Fotoğrafı

Kenan'ın yarış sonrası düşünceleri;

 "Bugün benim için hayal kırıklığıyla sonuçlandı çünkü geride kaldım ve eğer isteseydim yarım saniye daha hızlı sürebilirdim. Pitten bana gösterilen tabelada, bana farkı koruduğumu ve ardından farkın büyüdüğünü gösterdiler. 1 saniye farkla öndeydim ve her şey güzel gidiyordu. Ardından bir sorun olduğunu fark ettim. Ne olduğundan emin değildim fakat bakabilmek için yavaşlamak zorunda kaldım. Yanık kokusu aldıktan sonra motosikleti zaptedemediğimi hissettim. Birkaç puan alabilmek için devam etmek zorundaydım. Daha hızlı olmama rağmen ilk sıraları yakalayamadım. Tüm bu yarışları kazanabileceğimi düşünürken farklı bir problemle karşılaştım ve iyi bir sonuç alamadım. Bu çok sinir bozucu."

YORUMLAR