in

Kenan Sofuoğlu Antrenmanda Sakatlandı!

Dünya Supersport Şampiyonası’na son sürat hazırlanırken, antrenmanlar esnasında sakatlandı ve sağ bileğinde kırıklar meydana geldi.

2017 Superbike sezonuna iyi bir başlangıç yapmak isteyen Sofuoğlu, Akyazı’daki pistinde gerçekleştirdiği antrenmanlar esnasında sakatlandı. 
2017 Dünya Supersport Şampiyonası’nda sezonun ilk yarışı Avustralya’daki Philip Island Pisti’nde 24 Şubat’ta başlayacak. Beş kez Dünya Supersport Şampiyonu olan 33 yaşındaki Sofuoğlu, Sosyal Medya hesabından yaptığı açıklamada doktorların, ameliyatsız tedavi sürecini daha doğru bulduklarını belirtti. Bu hafta gerçekleşecek olan Portekiz ve İspanya hazırlık testlerine katılamayacağını açıklayan sporcu, dört hafta sonra sezonun ilk yarışında Avustralya’da start alabileceğini de sözlerine ekledi.
Bu durumda Kawasaki Puccetti Takımı’nın tek pilotu olarak Sofuoğlu’nun 20 yaşındaki takım arkadaşı Briton Kyle Ryde, testlerde boy gösterecek. 
Takım Patronu Manuel Puccetti: şu şekilde açıklamada bulundu; “Kenan, Pazar günü Supermoto pistinde Toprak Razgatlioglu ile antrenman yapıyordu. Çok soğuktu ve birkaç tur sonra ön tarafın hakimiyetini kaybetti ve düştü. Yere düşmesinin ardından sağ bileğindeki küçük bir kemiği kırdı.”

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

2017 FIM Supersport 300 Dünya Şampiyonası Geçici Katılım Listesi!

FIM Supersport 300 Dünya Şampiyonası Hoşgeldi!

REKLAM