in

Kenan Sofuoğlu, Başarılı Bir Ameliyat Geçirdi

Yazar: Alper Baycan

2015 ve 2016 Dünya Supersport Şampiyonu Sofuğlu, oyunda beklemede.

Kawasaki Puccetti Racing Takımı pilotu, sakatladığı sağ elinden başarılı bir ameliyat geçirdi. Şimdilik, 2017 açılış yarışına bir aydan az bir sürede iyileşmesi bekleniyor.
Sofuoğlu’nun Supermotard antrenmanında, 2017 sezonu hazırlıklarında sakatlanarak sağ bileğinde bir kemik kırılmıştı. Sezon öncesi testlere katılamayacağından, Phillip Island, Avustralya’da 24 Şubat’ta başlayacak olan 2017 sezonuna girip giremeyeceği şüpheli bir durumdu. 
Ameliyatı yapan doktorun yaptığı açıklamaya göre, Sofuoğlu’nun şu ana kadarki sakatlığının düzelmesi iyi gidiyor. 
Altı hafta kadar süren iyileşme sürecinde, asıl soru, 4 hafta sonra gerçekleşecek şampiyonluğunu koruma yarışındaki ilk raunda katılıp katılmayacağı. 
Kenan Sofuoğlu, Başarılı Bir Ameliyat Geçirdi  1. İçerik Fotoğrafı2015 ve 2016 Dünya Supersport Şampiyonu Sofuğlu

Sofuoğlu’nun, yaptığı açıklama şu şekilde; “Soğuk havalarda, kemikler o kadar sert ki küçücük bir kazada bile kırmanız mümkün oluyor. Avustralya’daki yarıştan önce son bir resmi testimiz var ve bu operasyondan dolayı katılma şansım olmayacak. Dokturum, ağrımın 2 hafta içerisinde azalacağını söyledi. 3 hafta sonraki testi kaçırabilirim ama 3,5 hafta sonraki yarışta yarışabilirim. Bu ilk yarışa katılıp katılamayacağımı bilmiyorum ve yarışmayı ümit ediyorum.”
Sofuoğlu; “Şampiyonluğumu korumak istiyorum. Bazen sezon boyunca, karşılaştığımız zorluklar, bizi daha da güçlü yapar. Önceki şampiyonluklarımda da zorluklar yaşamıştım.” sözleri ile açıklamasını bitirdi.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

WSBK Kawasaki Racing Takım Lansman Tarihi!

WSBK 2017 Sezon Öncesi Testleri!

REKLAM