in

Kenan Sofuoğlu’ndan Ardı Ardına Gelen Dördüncü Galibiyet!

Yazar: Alper Baycan

Sofuoğlu, Pirelli Riviera Di Rimini Raundu’nda birinci gelen isim oldu.

Kawasaki Pucetti Racing Takımı adına yarışan Sofuoğlu, Acerbis raundu (Assen Pisti), Motul (Imola Pisti) ve Pata (Donington Park Pisti) raundundan sonra dördüncü kez Pirelli Riviera Di Rimini Raundu’nda birinci olarak podyuma çıkmayı başardı.

Pırıl pırıl güneşli bir havada Misano “Marco Simoncelli Pisti’nde, sezon başındaki sakatlıklarını arkada bırakarak Cia Landlord Insurance Honda Takımı’ndan Jules Cluzel’in önünde yarışı bitiren başarılı pilot Kenan Sofuoğlu oldu. Son etaplarda, Sofuoğlu ile mücadele edemeyen Cluzel, ilk başlarda iyi bir kapışma çıkarmıştı. GRT Yamaha Official WorldSSP Takım pilotu İtalyan Federico Caricasulo ise Misano’daki taraftarlarının önünde yarışı üçüncü sırada bitirmiş olmaktan dolayı mutluydu. 
Kenan Sofuoğlu’ndan Ardı Ardına Gelen Dördüncü Galibiyet! 1. İçerik FotoğrafıJules Cluzel – Cia Landlord Insurance Honda Takımı
Kenan Sofuoğlu’ndan Ardı Ardına Gelen Dördüncü Galibiyet! 2. İçerik Fotoğrafı
Federico Caricasulo – GRT Yamaha Official WorldSSP Takımı
Kenan Sofuoğlu’ndan Ardı Ardına Gelen Dördüncü Galibiyet! 3. İçerik Fotoğrafı
Kenan Sofuoğlu – Kawasaki Puccetti Racing Takımı

Kawasaki Puccetti Racing Takım pilotu Kenan Sofuoğlu, WorldSSP’nin Pirelli Riviera Di Rimini Raundu’nda neden beş kez Dünya Şampiyonu olduğunu ardı ardına gelen dördüncü zaferi ile göstermiş oldu.
Sakatlığı nedeniyle 2017 WSSP’nin ilk iki raunduna katılamayan Sofuoğlu, sezon başındaki bu problemleri geride bıraktı. 
Kenan Sofuoğlu’ndan Ardı Ardına Gelen Dördüncü Galibiyet! 4. İçerik Fotoğrafı
Kenan Sofuoğlu’nun Misano’daki galibiyeti sonrası açıklamaları: “Kolay değildi çünkü hararet çok fazlaydı ve bu haftasonu hızlı olduğumu söyleyemem. Yarıştan önce ısınma turlarında, herkesin zamanlamaları çok yakındı. Herkesin temposu gerçekten çok birbirine yakındı ve yarışta ne olacağı konusunda büyük soru işaretlerim vardı.”
“Dürüstçe, yarışa baktığım zama tecrübemin yarışı kazandığını düşünüyorum. Bu yarışı kazanacak kadar hızlı değildim fakat çok tecrübem oldu. Jules (Clucel)’in beni takip ettiğini gördüm ve ne kadar hızlı olduğunu görmek istedim. Sonra anladım ve tur zamanını düşürmüştük. Bu da biraz daha hızlı gitmem gerektiği anlamına geliyordu.  Boşluğu doldurabilirdim. Amacım buydu ve iyi çalıştı. Çok mutluyum çünkü önemli bir yarıştı. Genel sıralamada GRT Yamaha Official WorldSSP Takımı’ndan birinci sırayı çeken Lucas Mahias’ın sadece beş puan gerideyim. Tabi ki şampiyonluk yaklaşıyor gibi görünüyor fakat şimdilik sadece kazandığım yarışların keyfini çıkarıyorum.” 
Kenan Sofuoğlu’ndan Ardı Ardına Gelen Dördüncü Galibiyet! 5. İçerik Fotoğrafı
“Şampiyonluğun üzerine fazla stres getirmek istemiyorum. Benim için incinen elimden ameliyat olduğum zaman ve Aragon’da kaza yaptığımda, bu sene belki de şampiynayı kazanmam mümkün olmayacak diye düşündüm. Daha az stresli ve yarışların keyfine varacağım bir sene. Şu anda iyi gidiyor, kazanmaya devam ediyorum ve aynı şekilde devam etmek istiyorum.”
2017 Dünya Supersport Şampiyonası’nın bir sonraki ayağı, 18-20 Ağustos’ta Prosecco DOC raundunda Lausitzring Pisti’nde gerçekleşecek.
Pirelli Riviera Di Rimini Raundu Misano Pisti Yarış SonuçlarıKenan Sofuoğlu’ndan Ardı Ardına Gelen Dördüncü Galibiyet! 6. İçerik Fotoğrafı

WSPP Genel Sıralama
Kenan Sofuoğlu’ndan Ardı Ardına Gelen Dördüncü Galibiyet! 7. İçerik Fotoğrafı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Misano’daki İkinci Yarışta Sürpriz Son!

WSBK Geico Amerika Yarış Sonuçları!

REKLAM