in

Kendini Bilmez Acemi Çaylak Aranıyor!

Yazar: Motoron

Motosiklet dünyasına adım atmak için birçok nedene sahip olduğunu
düşünüyorsun! Her şeyden önce “akıl var, mantık var” deyip bu trafikte motosiklet
kullanmayacaksam ne kullanacağım diye kendi kendine soruyorsun!

Motosiklet kullanmak çılgınlık diyenlere Motosiklet Endüstrisi Derneği ilanlarındaki gibi “Asıl motosiklet kullanmamak çılgınlıktır” diyerek veriyorsun ağızlarının payını. Dahası gençsin ve reflekslerin mükemmel çalışıyor! Motosikletin riskli olduğunu söyleyenlere gülüyorsun! Risk mi, o da ne?

 

Bugüne kadar sadece iki kez motosiklete bindin o da yolcu olarak. Ama motosikletteyken saçlarının arasından sonsuza karışan rüzgârın şarkısına vuruldun bir kere. Motosikletin sesini duyduğun an kalbin bir başka türlü atmaya başlıyor sanki. Motosiklet için doğduğunu hissediyorsun. Üzerinde biraz da olsa bir tedirginlik var ama “çocukluğumda mahalle arasında bisiklet kullandığıma göre motosikleti mi kullanamayacağım; ikisi de iki teker değil mi,” diye düşünüyorsun. Tek zorluk motosiklet ehliyetini almak; zorluk dediysem yanlış anlaşılmasın sıkıntı bürokrasiden deyip mümkün olsa kursa gitmeden parasını verip bir an önce ehliyet almak istiyorsun.

 

Ne tarz bir motosiklet alacaksın diyenlere “Tabii ki en havalılarından, hani şu deri ceketlerle binilenler yok mu, ne diyorlar Harleylerden” diyorsun. Kısaca sen kendini bilmez bir çaylaksın! Senden iyi bir “motorcu” yapmak için epey uğraşmak gerekir; ama buna değer!

 

Çünkü motosiklet kullanmak isteyen herkes özgürlük yolunda ilerler. Ve özgürlük bulaşıcıdır herkese geçer.

 

Sen de kendini bilmez bir çaylaksan eğer bizimle yola çıkmaya var mısın?

 

Motoron, Çaylak Motorcuların Serüvenleri’ni kaleme alıyor. Motosiklet seçimlerinden eğitimlerine kadar başlarından geçenlere; onların gerçek birer motosikletçi olma yolunda ilerlemelerine tanıklık ediyor.

 

Bilgi için; info@motoron.com.tr

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Motoron Temmuz Sayısı Bayilerde!

Motoron 2013 Ağustos Sayısı Çıktı!

REKLAM