Kev Coghlan, Oz Testinden Sonra Aragon İçin Hazırlanıyor

WSBK Yazar: Ahmet TEZCAN

Kev Coghlan, Oz Testinden Sonra Aragon İçin Hazırlanıyor

İskoç Kev Coghlan, Dünya Supersport şampiyonasının açılış turunda geçen ay yaptığı performansların, Philip Adasında 600 cc sınıfında en iyi olacağının kanıtı olduğunu söylüyor, Aragon ve sonraki turlar için hazırlanıyor.

Perth sürücüsü,  Avusturya turunda WSS kariyerinin en iyi performansını yaptı, DMC-Panavto Yamaha ile yaptığı ilk turu ikinci sırada bitirdi ve iyi olduğunu düşündüğü pistteki gelecek tur için hazırlanıyor.

“Zaten ilk yarışımda aldığım en iyi sonuçtan dolayı kendimi harika hissediyorum. Ayrıca daha en başta önde başlayarak kendimi kanıtladığımı düşünüyorum, Kenan Sofuoğlu ve Mickey van der Mark ile çok iyiydik! Şimdi, bütün sezon boyunca sürekli orada kalarak gerçek testin bu olduğunu göreceğiz.“

“Yamaha için oldukça sorunsuz bir geçiş olmuştur, biz adım adım ilerledik ve her zaman daha iyiye gidiyoruz. Ben hala biraz daha motorla uyumlu olmam gerektiğini hissediyorum ama zamanla daha iyiye gidiyor. Motorsikletin özellikleri sayesinde geçen yıl bir adım öne geçerken, kış boyunca eğitime ve yarışa karşı yaklaşımım çok değişti, takımdaki herkes kendi oyununu hızlandırdı ve motorsikletin özellikleri gayet iyi! Tüm bu detaylar sonuçlar açısından bize gerçek bir destek verdi. “

“Aragon benim hazırlandığım bir pistti. Geçen yıl daha iyi bir hız yapmıştık ve İspanyol CEV serilerinde ki günlerimden daha iyi bir yer olduğunu biliyorum. Yapılan birçok değişikler ve istediğimiz her şeyin mevcut olduğu harika bir pist. Her zaman keyif aldığım bir pist!”

 

YORUMLAR