Kevlar Pantolonlar Levi 501’lerden Daha Mı İyi?

Çeşitli Yazar: Motoron

Kevlar Pantolonlar Levi 501’lerden Daha Mı İyi?

Motosiklete Dair Bilmeniz Gereken Ancak Sormaya Çekindiğiniz Her Şey

Hepimiz, bir deri ceket, bir kask, bir çift de eldiveni üzerimize geçirip arkadaşlarla buluşmaya gitmişizdir. Ama bir kaza anında, 65 km/s hızla giderken bile, bir kot pantolonun asfalt üzerinde eriyip gitmesi sadece yarım saniye alıyor, yani en ufak düşüşte bile ciddi şekilde yaralanıp hasta bakıcıların eline düşmeniz an meselesi.

 

Kot pantolonla motosiklete binmenin rahatlığını ve havasını sevenler için, hergün yeni bir Kevlar astarlı pantolon üretiliyor. Sadece motosiklet kullanımı için tasarlanan bu pantolonların dizlerinde, kalça kısımlarının yanlarında ve arkalarında – yani düşüş anında yere çarpması muhtemel olan yerlerinde Kevlar paneller bulunuyor. Kevlar, çelikten 5 kat daha dayanıklı ve aynı zamanda çok daha hafif olması dolayısıyla bu iş için ideal bir malzeme. SATRA Araştırma Laboratuarında yapılan bağımsız bir teste göre, Kevlar pantolonlar 65km/s hızla asfalt üzerinde 14,4 saniyelik kaymaya dayanabiliyorlar; yani deriden bile daha sağlamlar.

 

Birçok Kevlar pantolonu satın aldığınızda plastik korumaları olmaz ancak gerekli cepleri vardır - yani korumaları ayrıca almanız gerekecektir.

 

“Kevlar, çelikten 5 kat daha dayanıklı ve çok daha hafif olması dolayısıyla bu iş için ideal bir malzeme.”

 

PANTOLONUMDA KEVLAR VAR MI?

 

Kot pantolonunuzda Kevlar astarı olup olmadığını anlamak çok kolaydır. Kevlar’ın doğal rengi sarıdır ve boyanması çok zordur, yani pantolonunuzun iç tarafında sarımsı bir kumaş görüyorsanız bu Kevlardır.

 

 

YORUMLAR