Kiralık Motor

Gezi Yazar: Pervin Ozulu

Kiralık Motor

Türkiye topraklarında Çinli bir motorcu ile karşılaşacağım hiç ama hiç aklıma gelmezdi.

Hayat hiç ummadığım anlarda sürprizlerle şaşırtmaya devam ediyor. Motorculuğun bir iyi yönü de bu olsa gerek. Anlatılmaya değer çok şey yaşatıyor insana ve hayatıma kattığı anlam ve yaşam tarzı beni her seferinde tekrar tekrar mutlu ediyor.

Şehirlerarası yoldaydım ve yine çabucak İstanbul’a varmamak için son fırsatta bir tesiste durdum, hem bir sonraki yola çıkışım için hazır olmak için benzin aldım ve mola süsü verdiğim bir mola yarattım kendime. Çok geç saatlerde yolculuk ediyorsam benzin veya WC ihtiyacı olmadığı sürece pek durmam ancak henüz çok geç ve tenha saatler değildi ufak bir mola zamanıydı. Ne de olsa İstanbul’a varmak istemeyen bir motorcuyum.

Benzin doldurulurken hızlı adımlarla motor kıyafetleriyle uzaktan biri yanıma geliyordu. Gözlerime inanamadım, bir kadın motorcuydu ve gözlerindeki enerji ve sevinci beni de heyecanlandırdı. Bugüne kadar bir kere bile daha şehirlerarası yollarda kadın bir sürücü ile karşılaşmadım, tam 14 yıldır her mevsim yollarda olduğum halde nedense hiç denk gelmedim. Ama o kadın bir Türk değildi, o bir Çinliydi. Böyle bir şey hiç ummazdım. O da benim gibi şaşkındı, o bir Türk kadın motorcu hiç görmemiş ve bu yüzden çok heyecanlı ve sevinçliydi. Fotoğraf çekmek, isim değiş tokuş ve irtibat bilgilerimi istedi, eski bir dost gibi sıcaktı. Ülkesinden uçak ile gelmiş, motosiklet kiralayıp iki motor ile arkadaşı ile birlikte 12 gün Türkiye’yi gezmiş. Motor kiralama işletmelerine de buradan seslenip çok teşekkür etmek istiyorum, böyle iyi bir hizmet ve imkan sundukları için. Özellikle ülkemizi motor ile gezmek isteyen iki teker düşkünü turistlere harika fırsatlar yaratmış oluyoruz. Fakat ilginç olan bana ne gezdiği yollardan bahsetti ne de 12 gündür neleri gördüğünden. Bir Türk kadın motorcu ile karşılaşmış olmak onu öylesine çok mutlu etmişti ki ne diyeceğimi bilemedim. Artık Çinli bir kadın motorcu arkadaşım da var artık.

İyi ki iki teker yaşam tarzım olmuş, tek tek ne güzel anılar eklenip duruyor hayatıma. Gidilecek çok yol var ve mola verilecek çok yer var daha….   

Kiralık Motor 1. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR