in

Koray Özkaplan da Yarış Dışı

Yazar: Batuhan Emrem

Castrol KTM Dakar Team yarışçısı Koray Özkaplan geçridiği kaza sonrasında meydana gelen sakatlıktan ötürü yarıştan çekilmek zorunda kaldı.

Geçtiğimiz günlerde benzer şekilde geçirdiği kaza sonrasında omzundan sakatlanarak yarıştan çekilmek zorunda kalan takım arkadaşı Selçuk Bektaş gibi Dakar’da ülkemizi temsil eden Koray Özkaplan da ne yazık ki yarışın 10. etabı olan Calama – Cachi etabında meydana gelen ufak çaplı kaza sonrasında dizinde meydana gelen sakatlıktan ötürü organizyon doktorlarının muayenesi ardından koydukları teşhis ile mücadeleden çekilmek zorunda kaldı. Tür Bayrağı’nı taşıma ve gurula bitiş çizgisine ulaştırma görevi böylece Şakir Şenkalaycı ve Serkan Özdemir’e kalmış oldu.

 

Koray Özkaplan Dakar’a bu yıl veda etmesiyle ilgili Facebook hesabından yaptığı paylaşımında :

 

“Herkese merhaba,

 

Bu sabahki bağlantı saat 4.45 de başladı ve Şili’den Arjantin’e geçmek üzere And dağlarına doğru yöneldik. Hava şartları yine çok kötüydü, – 9 C civarı bir soğukta sınıra doğru tırmanırken sol bir virajda motorun önü altımdan gitti ve sol ayağımla kazıklamak zorunda kaldım ve sert bir şekilde zıplattı beni, motoru yakalayıp durabildim ancak aldığım darbe dizimde bir sakatlığa neden oldu.

 

150 km daha devam edip sınırdan sonraki ilk benzincide durmak zorunda kaldım. Yarış doktorlarının muayenesi sonrası devam edemeyeceğimi söylediler, zaten pek de kıpırdatamıyordum. Şuan Pedro Bianchi Prata nin servis aracında akşam kamp yapacağımız Salta’ya gidiyorum ve orda detaylı olarak kontrolden geçeceğim.

 

Şu ana kadar vermiş olduğunuz destekle bu maceranın bir parçası olduğunuz için herkese teşekkür ediyorum.

 

Aynı desteği Şakir ve Serkan vermeye devam..”

 

Koray Özkaplan da Yarış Dışı 1. İçerik Fotoğrafı

 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Selçuk Bektaş Yarışa Veda Etti

Dakar 2015 Şampiyonu Marc Coma

REKLAM