in

Köyceğiz Motosikletle Doldu Taştı

Yazar: Orhan Baysal

Köyceğiz Motosiklet Festivali Gerçekleştirildi

Bu sene ikincisi düzenlenen Köyceğiz Belediyesi ve Ege Yolcu Dergisi’nin ortaklaşa organize ettiği Köyceğiz Motosiklet Festivali 22-25 Ağustos›ta Muğla›nın Köyceğiz ilçesinde gerçekleştirildi. Katılımın yoğun olduğu festivalde 18 motosiklet kulübü ile 560 kadar motosiklet ve doğasever yer aldı. Köyceğiz›de sığla ağaçları arasında Günlüklük kamp alanında kamp kuran motosiklet severler tabiatın keyfini sonuna kadar çıkardı. Atatürk anıtına çelenk bırakan motosikletçiler İstiklal Marşı okuyup saygı duruşunda bulundular.

 

Köyceğiz Motosikletle Doldu Taştı 1. İçerik Fotoğrafı

 

Etkinlik kapsamında çeşitli yarışma ve eğlencelerin yanı sıra Asım Can Gündüz ve Yeni Türkü›nün sahne alıp konser verdiği festivalde unutulmaz anlar yaşandı. Türkiye›nin birçok kentinden katılım olan festivalde motosiklet severler etkinlik kapsamında gündüz Ekincik plajı, Sultaniye kaplıcaları, Yuvarlak çay ve Kaunos Dalyan gibi yörenin önemli doğal ve kültürel yerlerini gezerek mest oldular. Güneş batımında ise düzenlenen mehtap turları festival katılımcılarına keyifli anlar yaşattı.

 

Köyceğiz Motosikletle Doldu Taştı 2. İçerik Fotoğrafı

 

Köyceğiz tanıtım slaydının da sunulduğu festival katılımcılardan tam not aldı. Köyceğiz Motosiklet Festivali, geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da Film Festivali ile devam etti. Köyceğiz Belediye Başkanı Salih Erbay: “İlçemizde yaptığımız Motosiklet Festivali geçtiğimiz yıl büyük ilgi görmüştü böylece motosiklet festivalinin bu yıl ikincisini gerçekleştirdik. Festival kapsamında Kaunos Antik Kenti, Sultaniye Termal Kaplıcaları, Gökçeova Göleti, Yuvarlakçay turları yanısıra Köyceğiz Gölü ve Dalyan Kanalında tekne gezintileri düzenlendi. Giderek artan katılımcılarımız memnun. Gelecek yıl organizasyonumuzu büyüterek tekrar etmeyi düşünüyoruz. Yüreğinde barış ve doğa sevgisi olan herkesi Köyceğiz’e bekliyoruz” dedi.

 

Köyceğiz Motosikletle Doldu Taştı 3. İçerik Fotoğrafı

 

Katılım sağlayan kulüplerin plaket aldığı festivalde Ege Yolcu Dergisi editörü Nadir ŞAHİN ‘’Tek arzumuz motosikleti doğa ile bütünleştirip unutulmaz dostluklara imza atmaktır. Bu sayede ülkemizin dört bir yanından gelen katılımcılar ile bir bağ kurup, bu bağ neticesinde yaşadığımız cennet köşesini daha iyi tanımalarına yardımcı olmaktır. Motosiklet doğa demektir. Motosiklet paylaşım demektir. Motosiklet dostluk demektir. Katılımcıların hoş vakit geçirmelerine ve mutlu olmalarına vesile olduysak ne mutlu bize’’ şeklinde görüşlerini dile getirdi.

İlginizi Çekebilir
Sürücünün İsteğine Göre Değişen Elektrikli Motosiklet: Emula

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Borusan Otomotiv’den Kullanılmış Motosiklet Festivali

Dünya Ducati Haftası 2014 start aldı.

REKLAM