KTM 2016 Model 690 Duke Üzerinde Yaptığı Değişikliklerini Açıkladı

Yeni Model Yazar: Alişan Fidan

KTM 2016 Model  690 Duke Üzerinde Yaptığı Değişikliklerini Açıkladı

Bazı değişiklikler basına duyruldu fakat değişikliklerin çoğu hala sır olarak gizli.

KTM 690 Duke için yaptığı güncellemelerini açıkladı. Bunun yanında üretim öncesi prototiplerden bazı fotoğraflar da yayınladı. Değişiklikler motosikletin üzerindeki 693CC tek silndirli motoru da kapsıyor. Motorun çap değeri yükselirken strok değeri düşürülmüş ve böylece 67 beygirlik motor 73 beygire ulaşmış ve tork ise %6 oranında yükselmiş. Redline 8000 devirden 9000 devire yükselmiş ve söylenilene göre eklenen yeni bir balans mili ile titreşim düşürülmüş. Diğer değişiklikler ise sürüş modları, patinaj kontrolü, renkli bir kadran ve yeni bir koltuk olarak duyuruldu.


KTM 2016 Model  690 Duke Üzerinde Yaptığı Değişikliklerini Açıkladı 1. İçerik FotoğrafıSonuna “R” eklenmiş bir modelin daha da güçlü olacağı ve 1290 Super Adventure’da olana benzer bir  “Viraj ABS Sistemi” ile donatılacağı ayrıca belirtildi. Duke R’da ayrıca WP marka süspansiyonlar, brembo frenler ve tel jantlar kullanılacak.


KTM 2016 Model  690 Duke Üzerinde Yaptığı Değişikliklerini Açıkladı 2. İçerik FotoğrafıŞuana kadar aldığımız bilgilere göre hiçbir resmi lansman yapılmamış ve KTM’nin sözcüsünün bize aktardığına göre üretim öncesi bir prototip modeli Avusturya’da özel bir davetle basına tanıtılacak.

YORUMLAR