KTM, 2017 İçin Husqvarna’nın İki Modelini Onayladı!

Yeni Model Yazar: Başar Işık

KTM, 2017 İçin Husqvarna’nın İki Modelini Onayladı!

Babası Husqvarna’nın elinden tutuyor ve Vitpilen ile Svartpilen kardeşler nihayet geliyor...

Daha öncesinde Vitpilen ve Svartpilen modellerinin gelecek yıllarda üretilebileceği haberini paylaşmıştık... Şimdi Husqvarna bu iki modelin 2017’de satışa sunulacağını açıkladı.

KTM’nin bünyesinde bir alt marka olan Husqvarna, şimdi "turunculular"ın gittiği yolda ilerliyor. KTM’nin “Duke 390”ı gibi, Husqvarna’nın da “Vitpilen 401”i ve yine KTM’nin “Duke 690”ı gibi Husqvarna’nın benzer (neredeyse aynı) motor platformunda  “Vitpilen 701”i var artık karşımızda.

Daha önceki haberimiz için: 

Husqvarna Vitpilen 401, Hindistan'da Üretilebilir


Husqvarna Vitpilen:

KTM, 2017 İçin Husqvarna’nın İki Modelini Onayladı! 1. İçerik FotoğrafıKTM’nin yıllık raporunda şu kısmı görüyoruz “2017 senesi için bir sonraki adımımız; ilk iki Vitpilen modelinin seri üretim modeller haline getirmektir”. Eh, artık geriye beklemek kalıyor...

Firmanın “ilk iki Vitpilen modeli” tanımını kullanması, ileride başka tasarımların da Vitpilen ailesine katılabileceğine yoruyoruz .


Husqvarna Vitpilen, 73. EICMA dünya çapındaki motosiklet fuarında konsept olarak karşımıza çıkmıştı :

KTM, 2017 İçin Husqvarna’nın İki Modelini Onayladı! 2. İçerik FotoğrafıYıllık raporun devamında ise Husqvarna’nın KTM ve BMW’den sonra en büyük 3. Motosiklet üreticisi haline getirilmesi planlandığı açıklanıyor. Ve Svartpilen’ın da seri üretim bir model olacağını görüyoruz.

“Segmentlerinin kitabını baştan yazacak olan Vitpilen ve Svartpilen seri üretim modelleri Husqvarna Motosiklet şirketini ateşleyerek Avrupa’nın en büyük üçüncü motosiklet üreticisi haline getirecek – hedefimiz bunu 2020’ye kadar gerçekleştirmek”


Şimdilerde moda haline gelen retro akımının yanı sıra “dik oturulan ve spor sürülen çıplak motorlar” düşüncesi de popülerleşti . Şahsi fikrim, bunun sebebi Avrupalı motosiklet üreticilerinin bir Yamaha, Honda, Bajaj, Hero markalarının yaptığı gibi küçük ve orta segmentlere saldırarak kazandığı başarıyı sonunda görmüş olmaları.73. EICMA dünya motosiklet fuarında konsept olarak ilk defa karşımıza çıkmış olan bu Vitpilen’dan o kadar emin ki Husqvarna, 125cc’lik tasarımlarını da çalışma odalarında bir yere asıp beklettiği duyumları kulaklarımıza çalınıyor .

Husqvarna Vitpilen 125 Geliyor!KTM, 2017 İçin Husqvarna’nın İki Modelini Onayladı! 3. İçerik Fotoğrafı
Ülkemizde de gün geçtikçe daha fazla gelişen motosiklet kültürü ile daha renkli, daha sıra dışı modeller görüyoruz artık... Umarız motosiklet firmaları kullanıcıya yönelik çalışmalarını aynı hızla devam ettirir ve daha bir çok konsept motorun ileride seri üretime geçtiği haberlerini görürüz...

YORUMLAR