in

KTM 450 Rally Replica

KTM, Dakar heyecanını müşterilerinin de yaşayabilmesi için 450 Rally Replica’yı çıkartmaya hazırlanıyor.

Bir Dakar motosikletine binmeyi hangi enduro meraklısı istemez ki. KTM bu fantaziyi gerçek kılıyor ve bu yıl Dakar yarışında yarışarak birinciliğe Marc Coma komutasında uzanan 450 Rally modelinin bir replikasını ürün gamına sokmak için kolları sıvadı. En yakın rakibinin 2 saat önünde, İspanyol pilota dörüdüncü, KTM’e on üçüncü zaferi getiren motosiklet bu yılın sonlarına doğru KTM galerilerinde yerini alacak, elbette galeride sergilenmeden önce kapışılmazsa.

 

KTM 450 Rally Replica 1. İçerik Fotoğrafı

 

450 Rally, 2014 yılı için yeniden tasarlanarak eski çöl yarışçısına göre daha gelişmiş hale geldi. Özellikle biraz daha daraltılan gövde ile motosikletin bozuk zemindeki hakimiyet kabiliyeti arttırıldı. Kuru ağırlığı 140 kg olan motosikletin gövde ve kuyruk bölümünde bulunan depoları toplamda 32 litre hacme sahip. Üstelik 450 Rally, önde ve arkada sahip olduğu yakıt pompaları sayesinde pilota, motoru hangi depodan besleneceği seçeneğini sunarak değişken yüzeylere ve arazi şartlarına geçildiğinde istenilen düzeyde yük dağılımı yapılmasını sağlıyor.

 

Dakar’ın turuncu motosikletinin 449 cc hacimindeki tek silindirli motoru daha dar bir çelik trellis şasi arasına yerleştirilmiş. Yine 48 mm’lik WP ters çevrilmiş süspansiyonlar ön tekerlekten gelen her türlü darbeyi emerken arkada kullanılan monoshock amortisörün bağlantısı yeniden tasarlanmış. Buna benzer olarak yeniden elden geçirilen ön siperlik daraltılarak pilotun motosikletin önünde daha hakim hale gelmesi amaçlanmış.

 

KTM 450 Rally Replica 2. İçerik Fotoğrafı

 

Selesinden gidonuna, elcik korumalarından kokpit navigasyon sistemlerine, gövdesinden Akrapoviç egzozuna kadar her şeyiyle gerçek bir Dakar motosikleti olan 450 Rally Replica bu muhteşem maceraya bütün KTM kullanıcılarını davet ediyor. Avusturyalı firmanın patronu Stefan Pierer: “Dakar’da bu yıl elde ettiğimiz başarı, fabrika pilotlarımız ve özellikle Marc Coma’dan gelen geri bildirimlerden yararlanarak yeni ralli motosikleti projemizde çok çalışan KTM ekibinin tecrübesini göstermiş oldu. Şimdi ise yapmak istediğimiz şey, her sürücüye kendi arzuladığı fantastik motosiklete sahip olma ve Dakar rüyasını yaşama şansını vermek. Kişisel yarışçılara verdiğimiz destek kendi fabrika takımımıza verdiğimiz destek kadar fazla ve diğer yarışçıların da rallide istediği başarıyı elde etmelerine yardımcı olmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

İlginizi Çekebilir
Triumph Scrambler 1200 Bond Edition Tanıtıldı

 

KTM, motosikletin kesin çıkış tarihi ile ilgili olarak henüz kesin bir bilgi vermiş değil ancak fiyatının 24.000€ olacağı tahmin ediliyor.

 

KTM 450 Rally Replica 3. İçerik Fotoğrafı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Motosiklete Çok Yönlü Darbe

2014 Ducati Monster 1200S

REKLAM