KTM’den Yeni Performans Otomobili

Yeni Model Yazar: Batuhan Emrem

KTM’den Yeni Performans Otomobili

KTM, Reiter Engineering ile ortaklaşa geliştirmekte olduğu yeni yarış otomobili projesini duyurdu.

“İlle de turuncu olsun, ister tavansız” olsun diyen gezegendeki pek az kişi için geçtiğimiz yıllarda KTM, X-Bow adında go-karttan biraz irice bir yarış otomobili yaratmıştı. Yalnızca dört tekerlek üzerine oturtulmuş bir şasi, motor ve iki koltuktan ibaret olan X-Bow, KTM’in çılgın yarış heyecanını otomobil konseptinde yaşamak isteyenler için bir çözümken şimdi ise Avusturya’lı firma yepyeni bir spor otomobil üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Üstelik bu kez tavanı ve camı olan tam anlamıyla gerçek bir otomobil bizleri bekliyor. KTM’in projeyi birlikte yürüttüğü Reiter Engineering ise GT ve Le Mans yarışlarında Lamborghini için çalışıyor, yani performans atmosferine oldukça hakimler. KTM gibi “Ready To Race” bir firma ile Reiter Engineering’in yarış bilgisinin birleşeceği bu yeni otomobil projesinin sonucu insanı elbette meraklandırıyor.

 


KTM’den <a href=Yeni Performans Otomobili 1. İçerik Fotoğrafı">


KTM'in daha önce yarattığı X-Bow isimli performans otomobili


Reiter Enginnering’den Hans Reiter: “Şimdi uluslararası motorsporları müşterilerine devrimsel yeni bir araç konsepti sunmanın tam sırası. Bu kaçırmak istemediğim bir fırsattı ve fikirlerimi KTM ile paylaştım. Yeni modelin çok fazla ilgi yaratacağına ve uluslararası alanda başarılı olacağına ikna oldum. Bu projeyi gerçekleştirmek için bizi sonuna kadar destekleyen KTM Sportcar, KISKA ve KTM Technologies’e çok teşekkürler”


KTM’den Hubert Trunkenpolz: “X-Bow Battle ile motorsporları meraklısı olan müşterilerimiz için yarattığımız bir tek araçlık yarış serisinde oldukça başarı elde ettik. Onların ve onlar gibi düşünen diğer motorsporları hayranlarının aralarında uluslararası yarışlarda yarışabilecek bir otomobil isteyenler olduğunun farkındayız. Bu düşünceyle Hans Reiter motorsporlarında kullanılabilecek yepyeni bir X-Bow geliştirme fikriyle geldi. Reiter Engineering’in uluslararası alanda çok başarılı yarış otomobilleri geliştirme, üretme ve pazarlama bilgisine sahip olduğunu bilerek bu fikri tutkuyla destekledik. Sonucun, yüzde yüz “Ready To Race” bir ürünle KTM geleneğine uygun olarak tamamlanacağından şüphemiz yok.”

 

KTM’den Yeni Performans Otomobili 2. İçerik Fotoğrafı


Şu an için bu yeni KTM yarış otomobilinin teknik özellikleri ve tasarımın detayları bulunmuyor, Birleşik Devletler, Avrupa ve Asya’da satılması planlanan dört-tekerlekli KTM’in elimizde olan tek görseli söz konusu aracın kesinlik kazanmış son halini göstermiyor, ancak yine de kendisinin de turuncu olacağı konusunda emin olabiliriz…

 

KTM’den Yeni Performans Otomobili 3. İçerik Fotoğrafı

 

YORUMLAR