KTM Duke 390 İçin Büyük 2017 Makyajı!

Yeni Model Yazar: Alişan Fidan

KTM Duke 390 İçin Büyük 2017 Makyajı!

Başarılı satış rakamlarına ulaşan KTM Duke 390, 2017 yılına büyük bir değişimle giriyor

Piyasaya sürüldüğü 2013 yılından beri sınıfında en çok rağbet gören motosikletlerden biri olan KTM 390 Duke’a yeni bir yüz tasarımı yapılıyor. Bu arada bazı teknik değişimler olacağı da haberler arasında.

Burada görünen fotoğrafta 2017 model KTM 390 Duke’ta kullanılacak olan ön far görülüyor. Değişimler sadece far ile kalmayıp depo, grenaj, switchler ve kadranı da kapsamış.

Avusturya’da tasarlanıp Hindistan’da üretilen 390’ın fotoğrafının Hindistan’da bulunan Bajaj fabrikasından sızdırılmış olması pek şaşırtıcı olmadı. Buradan da anlıyoruz ki 2017 üretimi çoktan başlamış...

Bu fotoğrafı analiz ettiğimizde KTM’in çok ilginç bir ikiz ön far tasarımına gittiğini görüyoruz. Bu tasarım değişikliği ile Avusturyalı firma 390 Duke’a  şu anki modelde olan mütevazı görünümün yerine daha agresif bir sokak motosikleti havası vermeye çalışması.

Yapılan bu hareket KTM’in kendisini ufak cc sokak motosikletlerinde Japonya’da üretilenlerden ayrı bir yere koymaya çalıştığının göstergesi. Çünkü bu klasmandaki Japon motosikletlerinde fiyat uygun fakat kişiselleştirme imkanları ve motosikletin karakteri çok az oluyor. KTM kendisini ayrı bir yere koyarak “farklı” kategoride bir sokak motosikleti yapma peşinde.

2017 KTM’in bu yıl yapılacak olan INTERMOT veya EICMA fuarlarından birine gelmesini merakla bekliyoruz.

YORUMLAR